Niedziela Rycerstwa Niepokalanej

  • 03.12.2018, 09:45 (aktualizacja 03.12.2018, 10:15)
  • Joanna Mazurek
Niedziela Rycerstwa Niepokalanej
Jak być szczęśliwym? To pytanie zadaje sobie każdy człowiek. Odpowiedzią jest oddanie swojego życia Matce Bożej. O tym jak pozwolić się Jej prowadzić, w niedzielę 9 grudnia w kościele ojców redemptorystów oraz w katedrze zamojskiej podczas Mszy św. ojców franciszkanów będzie mówił o. Robert Maria Stachowiak z Niepokalanowa.

Powie m.in. o celu i zadaniach Rycerstwa Niepokalanej, założonego przez św. Maksymiliana Kolbego. 
-W praktyce celem Rycerstwa jest zdobyć cały świat dla Boga przez Niepokalaną – tłumaczy o.Robert Maria Stachowiak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach Niedzieli 'Rycerstwa Niepokalanej” będzie można zaopatrzyć się w Cudowny Medalik. To ten sam medalik, który w 1830 r. Matka Boża objawiła św. Katarzynie Labouré. Założyciel Rycerstwa Niepokalanej, św. Maksymilian Kolbe, nazywał go 'kulką Niepokalanej” i zachęcał do noszenia go i rozdawania innym. Jak mówił, jeśli wszyje się ten medalik w ubranie osoby, która jest daleko od Pana Boga i będzie się ją otaczało modlitwą, Matka Boża wyprosi łaskę nawrócenia. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kiedy oddajemy się Matce Bożej, to Ona czyni z naszego życia coś wspaniałego – zapewnia o. Robert Maria. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że Msze św. są sprawowane przez ojców franciszkanów w kościele ojców redemptorystów w niedziele w godzinach: 6.30, 9.30 oraz 12.30, a w katedrze zamojskiej o godz. 14.30 i 16.00.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe