Komunikat MCPR

  • 29.11.2018, 11:56
  • Informacja nadesłana
Komunikat  MCPR
Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu uprzejmie informuje, że w ciągu 2 dni zbiórki darów w ramach Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, tj. w dniach 24-25.11.2018 r. wolontariusze sztabu MCPR zebrali łącznie 1810 kg darów, tj.:

1130 kg żywności długoterminowej,

102 kg słodyczy,

165 kg środków czystości,

413 kg innych darów rzeczowych (300 kg odzieży, 40 kg obuwia, 50 kg zabawek i 23 kg książek, artykułów szkolnych i papierniczych).

 

W niedzielę w Dniu Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów (25.11.2018 r. ) podczas meczu piłki ręcznej MKS Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu w godz. 15.00 - 18.00 wolontariusze MCPR zbierali dary żywnościowe i słodycze w ramach akcji PDPZ.

Na terenie OSIR w trakcie trwania meczu zebrano ok. 250 kg żywności długoterminowej oraz ok. 120 kg innych darów rzeczowych (odzież, zabawki, książki).

 

Z zebranych produktów żywnościowych zostały przygotowane paczki żywnościowe dla 116 osób i rodzin objętych wsparciem MCPR (na podstawie list sporządzonych przez pracowników socjalnych) – przygotowane paczki zostały w dniu 28.11.2018 r. wydane przez pracowników socjalnych osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Zebrana odzież, obuwie, zabawki zostały przekazane do PCK w Zamościu, gdzie będą wydawane wskazanym przez pracowników socjalnych osobom i rodzinom wymagającym tej formy wsparcia.

 

W akcji PDPZ udział wzięło łącznie 76 osób, tj: 40 dorosłych wolontariuszy oraz 36 Przyjaciół Akcji PDPZ - dzieci i młodzież z następujących szkół:

- Szkoła Podstawowa nr 4 w Zamościu – 17 uczniów

- Szkoła Mundurowa w Zamościu - 9 uczniów

- Szkoła Społeczna w Zamościu – harcerze ZHP – 5 uczniów

- dzieci pracowników MCPR – 5 dzieci.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Wolontariuszom i Przyjaciołom Akcji PDPZ oraz wszystkim osobom przekazującym dary w ramach Akcji PDPZ.

Informacja nadesłana

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe