Oazowicze świętowali

  • 01.12.2018, 14:06
  • Joanna Mazurek
Oazowicze świętowali ks. Krzysztof Hawro
Trzeba postawić sobie fundamentalne pytanie: w jakim stopniu nasza-moja aktywność była wypełnieniem ewangelicznego prawa miłości, w jakim zakresie była jej przedłużeniem? - zachęcał oazowiczów bp Mariusz Leszczyński podczas Mszy św, sprawowanej w katedrze zamojskiej z okazji święta patronalnego Ruchu Światło-Życie.

Wprawdzie święto patronalne Ruchu przypada 8 grudnia, czyli w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, jednak w tym roku jego członkowie świętowali o tydzień wcześniej. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty, po którym zebrani obejrzeli prezentację przygotowaną przez diakonię ewangelizacji i uczestniczyli w nabożeństwie deuterokatechumenatu, a następnie w Eucharystii. W homilii bp Mariusz Leszczyński zapraszał oazowiczów do odpowiedzenia sobie także na inne pytanie.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Poddać się tej prawdzie, którą jest Jezus, być jej posłusznym sługą, to jest prawdziwa wolność - podkreślał Mariusz Leszczyński.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Święto patronalne Ruchu Światło-Życie zakończyła Agapa.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe