Ku pamięci pomordowanych...

  • 03.12.2018, 11:28 (aktualizacja 04.12.2018, 17:46)
  • Anna Niderla-Kudach
Ku pamięci pomordowanych...
Społeczność Szkoły Podstawowej w Wysokiem (Gmina Zamość) w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowała patriotyczną uroczystość poświęconą lokalnym bohaterom.

30 listopada odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie obelisku i tablicy upamiętniającej zamordowanych przez Rosjan w Katyniu i Charkowie trzech oficerów Wojska Polskiego z terenu wsi Wysokie, Sitaniec i Wolica Sitaniecka (obecnie Sitaniec Wolica). Mówi Krzysztof Mróz, wicedyrektor szkoły w Wysokiem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji pomordowanych w Katyniu i wszystkich pomordowanych w czasie II wojny światowej. Mszy św. przewodniczył ks. Bolesław Zwolan, proboszcz parafii w Sitańcu i dziekan tego dekanatu. Homilię wygłosił ks. Adam Dworzycki, wikariusz parafii sitanieckiej. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas uroczystości posadzono także Dęby Pamięci poświęcone trzem lokalnym bohaterom: Tadeuszowi Szpryngerowi, Stanisławowi Waśko i Jakubowi Wnukowi. Nie musimy szukać daleko, by znaleźć osoby godne naszej pamięci – powiedział Marek Splewiński, prezes Stowarzyszenia Zamojska Rodzina Katyńska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Naszym obowiązkiem jest pamiętać, nie tylko o tej historii ogólnej, narodowej, ale też lokalnej – powiedział wójt Gminy Zamość. Ryszard Gliwiński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W spotkaniu wzięli udział członkowie rodziny pomordowanych. 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Więcej na ten temat usłyszą Państwo w magazynie CPD po 16.35. Zapraszamy na dłuższą relację z tego wydarzenia w sobotnie przedpołudnie w ramach audycji samorządowych.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe