Środa, 20.02.2019

Jerzy Bekas

  • 5.12.2018, 10:19 (aktualizacja 05.12.2018 10:33)
  • Małgorzata Kryk
Jerzy Bekas
nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu

W dzisiejszej rozmowie usłyszymy o Uczniowskim Klubie Sportowym „Jedynka”, o zajęciach pozalekcyjnych, czyli sekcjach sportowych, które prowadzi szkoła oraz o ogólnopolskim konkursie ph "Dzieciaki do rakiet".

Stowarzyszenie o nazwie Uczniowski Gimnazjalny Klub Sportowy ”Jedynka” powstał 16 lutego 2000 roku z inicjatywy nauczycieli w dawnym w Gimnazjum Nr 1 w Zamościu, które mieściło się przy ul Partyzantów 14 w Zamościu. W audycji usłyszymy jak wyglądały początki stowarzyszenia. Aktualnie klub prowadzi rożnego rodzaju pozalekcyjne zajęcia sportowe w SP nr 7. Jerzy Bekas, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu informuje jakim zainteresowaniem cieszą się zajęcia z piłki nożnej, szachów,i tenisa ziemnego oraz jakie są główne cele klubu, który za 2 lata będzie obchodzić 20-leci istnienia.

SP  NR7 realizuje projekt ph: „Realizacja środowiskowych i pozalekcyjnych zajęć sportowych  i sportowo – rekreacyjnych jako uzupełnienie szkolnego programu wychowawczego i profilaktyki”.  W Rozmowie dnia usłyszymy jaki jest cel tych zajęć oraz do kogo są one adresowane.


Ostatnim tematem poruszonym w rozmowie będzie ogólnopolski konkurs "Dzieciaki do rakiet", w którym w dn. 19.11 – 18.12 rywalizują cztery zamojskie podstawówki: Nr 2, 7, 8 i 9. Uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali filmy i wykonali zdjęcia promujące ćwiczenia fizyczne. Wygrana to profesjonalny sprzęt do nauki gry tenisa oraz specjalne szkolenia dla nauczycieli. O nagrodzie zadecyduje liczba głosów internautów.

W rozmowie usłyszymy także o lekcjach wychowania fizycznego, czyli jak wyglądają takie zajęcia na hali sportowej, wielofunkcyjnym boisku, podwórku Nivea czy na basenie, które realizuje szkoła oraz jaka aktywność ruchowa cieszy się największym zainteresowaniem w gronie dzieci i młodzieży.

Lista zwycięzców konkursu "Dzieciaki do rakiet" zostanie opublikowana 21 grudnia, a wszystkich internautów serdecznie zapraszamy do głosowania na ulubiony filmik i szkołę, które promują aktywność fizyczną.


Głosowanie:
SP 2 [kliknij tutaj]

SP 7 [kliknij tutaj]
SP 8 [kliknij tutaj]
SP 9 [kliknij tutaj]

„Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja banku BGŻ BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli.

Małgorzata Kryk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe