Akcja „Paczka dla Kombatanta”

  • 10.12.2018, 14:02 (aktualizacja 10.12.2018, 14:11)
  • Łukasz Kot
 Akcja „Paczka dla Kombatanta”
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, wzorem lat ubiegłych, organizuje akcję „Paczka dla Kombatanta”.

W ramach akcji członkowie Związku wraz z młodzieżą planują odwiedzić ze świątecznymi życzeniami i obdarować prezentami Weteranów - żołnierzy Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich oraz innych formacji niepodległościowych. Odwiedzą bohaterów, zasłużonych w walce o wolną i niepodległą Ojczyznę, także zaangażowanych w budowę współczesnej patriotycznej, narodowej, nowoczesnej polskiej państwowości i podziękują za ich wkład w tworzenie suwerennego kraju. Dziś (10.12) w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego - Delegatura w Zamościu młodzież przygotowywała ponad 100 paczek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Inicjatywa jest wyrazem społecznego szacunku, wdzięczności i pamięci także za bohaterską walkę w obronie ludności Zamojszczyzny m.in w czasie Powstania Zamojskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Akcja „Paczka dla Kombatanta” jest współfinansowane ze środków z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówił poseł Sławomir Zawiślak prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Łukasz Kot

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe