Kartki Bożonarodzeniowe Gminy Zamość

  • 13.12.2018, 08:10 (aktualizacja 13.12.2018, 09:12)
  • Anna Niderla-Kudach
Kartki Bożonarodzeniowe Gminy Zamość
W Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem można obejrzeć wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych w Wielkim Konkursie "Kartki Bożonarodzeniowe Gminy Zamość 2018”.

Za nami 14. edycja tego przedsięwzięcia. W tym roku wpłynęło blisko 600 prac. Mówi Jarosław Kalbarczyk, dyrektor GOK Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wybór nie był łatwy – podkreśliło jury. Jakie elementy były brane pod uwagę w ocenie prac?:

loadingŁaduję odtwarzacz...

I dodała jedno spostrzeżenie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prace zostały nadesłane lub dostarczone przez szkoły z terenu Gminy Zamość, niepubliczne przedszkola działające na terenie gminy oraz osobiście przez autorów. Patronat nad konkursem objął wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. Kartki laureatów staną się oficjalnymi kartkami świątecznymi gminy Zamość:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapytaliśmy uczestników konkursu jak powstawały ich prace:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prace konkursowe jeszcze przez jakiś czas można oglądać w GOK Gminy Zamość w Wysokiem.

W sumie nagrodzono i wyróżniono aż 112 prac konkursowych. Natomiast, spośród wszystkich zgłoszonych prac Jury wybrało tzw. 'Wielką Piątkę”, czyli 5 prac, na podstawie których zostanie wydrukowanych, podpisanych i wysłanych kilkaset oficjalnych gminnych Kartek Świątecznych z życzeniami od Wójta i Samorządu Gminy Zamość. Autorami 'Wielkiej Piątki” w tym roku są: Magdalena Pyś ze szkoły w Pniówku, Oliwia Bzówka ze szkoły w Płoskiem, Maja Hojda ze szkoły w Borowinie Sitanieckiej, Julia Małyszko ze szkoły w Kalinowicach oraz Szymon Artymiak ze szkoły w Wólce Wieprzeckiej. 

Wystawa prac będzie dostępna w GOK-u w Wysokiem do 15 stycznia 2019 roku. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem 154.
 

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe