Prawie jak w domu

  • 20.12.2018, 17:28 (aktualizacja 20.12.2018, 17:37)
  • Joanna Mazurek
Prawie jak w domu
Były kolędy, wigilijne potrawy i wiele dobrych słów. Osoby samotne, bezdomne i znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej z Zamościa spotkały się w czwartek (20.12) na specjalnej Wigilii w Centrum Pastoralnym.

Zorganizowały ją dla nich Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu, Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Zamościu oraz parafia św. Michała Archanioła w Zamościu. Nie zabrakło odczytania fragmentu Pisma Świętego i modlitwy, którą prowadził proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła, ks. prałat Wiesław Galant.

Zwracając się do zebranych kapłan podkreślał: Bóg nas tu zgromadził.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkanie wigilijne dla osób potrzebujących wsparcia to wydarzenie szczególne, także dla Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wigilijne stoły w Centrum Pastoralnym zastawione były świątecznymi przysmakami, przygotowanymi przez darczyńców.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedną z osób, która uczestniczyła w wigilijnym spotkaniu, był pan Ryszard. Nie była to jego pierwsza Wigilia w Centrum Pastoralnym. Naszej rozgłośni powiedział, dlaczego tu przychodzi.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przy obsłudze stołów wigilijnych pracowała młodzież. Wolontariusze przygotowali także dla uczestników niespodziankę.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że 24 grudnia o godz. 15.30 w zamojskiej restauracji Luneta odbędzie się Wigilia dla osób samotnych. Udział w niej jest płatny. Trzeba jedynie wcześniej zgłosić chęć uczestnictwa. Można to zrobić dzwoniąc pod numer telefonu 507 189 800. a

Joanna Mazurek

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe