Spotkanie opłatkowe szkół prymasowskich

  • 07.01.2019, 12:22
  • Anna Niderla-Kudach
Spotkanie opłatkowe szkół prymasowskich
Szkoła Podstawowa im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim ugościła licznych przybyłych w jej progi gości.

W sobotnie przedpołudnie (5.01) odbyło się tam spotkanie opłatkowe szkół prymasowskich diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Spotkanie rozpoczęła wspólna Eucharystia, którą sprawował pasterz diecezji biskup Marian Rojek. Te spotkania stały się już tradycją, mówi dyrektor szkoły w Majdanie Wielkim, Małgorzata Kawałek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szkoły prymasowskie naszej diecezji nie tylko ze sobą współpracują i wspierają się, ale przez tych kilkanaście lat funkcjonowania i systematycznego spotykania się stały się wielką rodziną – zauważył bp diecezjalny Marian Rojek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pasterz diecezji dodał, że ciągle możemy czerpać z bogactwa myśli, które pozostawił po sobie kardynał Stefan Wyszyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W spotkaniu wzięła udział m. in. Monika Żur, dyrektor zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie, która podkreśliła, że docenia trud nauczycieli, wychowawców i pedagogów wkładany w wychowanie młodych ludzi w duchu wartości:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystość wspólnie organizowały Szkoła Podstawowa w Majdanie Wielkim oraz Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zamościu. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkanie opłatkowe uświetniła część artystyczna przygotowana przez dzieci i młodzież ze SP w Majdanie Wielkim.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe