Zajęcia w wodzie

  • 07.01.2019, 12:58 (aktualizacja 07.01.2019, 13:00)
  • Małgorzata Kryk
Zajęcia w wodzie
Osoby ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu uczestniczą w zajęciach wodnych, które prowadzone są na krytej pływalni zamojskiego OSiR, przy ul. Zamoyskiego 62 A.

Dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu są aktywnymi uczestnikami zajęć sportowych. Systematycznie ćwiczą w ramach wychowania fizycznego w boccia, a od czerwca ubiegłego roku uczestniczą w zajęciach wodnych. Jakie są główne cele programu powiedział Ireneusz Klimek, prezes Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pływanie jako umiejętność wymaga systematycznego powtarzania ruchów. Jednak w przypadku osób niepełnosprawnych zaangażowani muszą być również rodzice
Osoby niepełnosprawne, które chciałyby skorzystać z tego typu bezpłatnych zajęć mogą przyjść
na basen. Jedynym warunkiem jest wcześniejszy kontakt telefoniczny z Ireneuszem Klimkiem, który prowadzi i koordynuje projekt.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na basenie wszystkie osoby korzystające z atrakcji wodnych obowiązują czepki .
Co należy jeszcze zabrać na tego typu zajęcia basenowe?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu zajęcia w wodzie to nie tylko adaptacja do środowiska wodnego, ale również okazja do nauczenia i doskonalenia technik pływackich, a także forma rehabilitacji oraz szansa na udział w zawodach pływackich.

Projekt organizowany jest przez stowarzyszenie sportowe Start Warszawa, a zajęcia pływackie na Krytej Pływalni będą odbywać się do końca marca.

 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe