"Barbarzyńskie tsunami" w Arsenale

  • 09.01.2019, 08:45 (aktualizacja 11.01.2019, 10:06)
  • Informacja nadesłana
"Barbarzyńskie tsunami" w Arsenale
Dyrektor Muzeum Zamojskiego Andrzej Urbański, Dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie, Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego Marcin Pałys zapraszają na otwarcie wystawy 'Barbarzyńskie tsunami. Okres Wędrówki Ludów w dorzeczu Odry i Wisły', które odbędzie się 13 stycznia 2019 r. o godz. 14.00 na piętrze zamojskiego Arsenału.

Wystawa przybliża wydarzenia z dziejów Europy w okresie nazywanym wielką wędrówką ludów. Została przygotowana przez Muzeum Narodowe w Szczecinie i Uniwersytet Warszawski we współpracy z jedenastoma muzeami z całej Polski. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną najistotniejsze zabytki z dorzecza Odry i Wisły wzbogacone o kilka znalezisk z terenów Francji i obszarów nadczarnomorskich. Są to głównie przedmioty pochodzące ze skarbów i grobów zawierających wyposażenie elitarne.

Patronat medialny nad wystawą sprawują: Katolickie Radio Zamość, Kronika Tygodnia, Polskie Radio Lublin, TVP3  Lublin.

Informacja nadesłana

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe