Dofinansowanie Kół Gospodyń Wiejskich

  • 14.01.2019, 08:29
  • Joanna Suszko
Dofinansowanie Kół Gospodyń Wiejskich
Od 3 do 5 tysięcy złotych mogą otrzymać Koła Gospodyń Wiejskich dzięki dotacji, którą przewiduje nowa ustawa o działalności kół.

Największe zainteresowanie tymi środkami na Lubelszczyźnie jest w powiecie tomaszowskim, gdzie zarejestrowało się aż 87 kół. To dlatego w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim w niedzielę (13.01) zorganizowano spotkanie z wiceminister Inwestycji i Rozwoju, Andżeliką Możdżanowską. W rozmowie wiceminister przyznała, że najważniejsze w tym projekcie jest zainspirowanie kobiet do rozwoju i pozyskiwania środków z własnej działalności.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nad ustawą wraz z wiceminister Możdżanowską pracował poseł na Sejm RP, Tomasz Zieliński, który podkreślał, że duże zainteresowanie wsparciem dla Kół Gospodyń Wiejskich w powiecie tomaszowskim to efekt współpracy między instytucjami: starostwem, wójtami gmin, Urzędem Skarbowym oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warunkiem otrzymania dotacji jest rejestracja Koła Gospodyń Wiejskich we właściwym Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i wydatkowanie pieniędzy na cele statutowe. W założeniu projektu w danej miejscowości dofinansowanie może otrzymać jedno koło. Jeśli istnieje więcej, warto by pospieszyły się z rejestracją, dodaje poseł Zieliński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organem wypłacającym dotacje jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rząd zabezpieczył na ten cel 90 mln zł. Obecny na spotkaniu Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału, powiedział nam o kwotach, które trafiły na konta kół zarejestrowanych w naszym regionie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapytaliśmy przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich na jaki cel wykorzystają dotację.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkanie w Tomaszowie z wiceminister Inwestycji i Rozwoju zorganizowali Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, Starosta Tomaszowski Henryk Karwan oraz Kierownik Biura Powiatowego ARiMR Stanisław Bondyra. Organizatorzy zapowiedzieli także kolejne spotkanie dotyczące sposobu rozliczania dochodów uzyskanych z działalności Kół. Na szerszą relację z niedzielnego wydarzenia, w której usłyszą Państwo jeszcze więcej szczegółów na temat możliwości otrzymania wsparcia finansowego na działalność Kół Gospodyń Wiejskich zapraszamy we wtorek o godz. 18:10. Rozmowę z wiceminister Andżeliką Możdżanowską znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

 

 

 

 

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe