20-01-2019 Jeziernia

  • 21.01.2019, 10:41 (aktualizacja 21.01.2019, 15:39)
  • Joanna Suszko
20-01-2019 Jeziernia
Parafia pw. Świętego Antoniego z Padwy

Niedziele Radiowe to akcja Katolickiego Radia Zamość organizowana na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W niedzielę, 20 stycznia odwiedziliśmy parafię pw. Świętego Antoniego z Padwy w Jezierni w dekanacie Tomaszów Lubelski Południe. Jej proboszczem od pięciu lat jest ks. Mieczysław Grabowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O historii miejscowości i historii parafii opowiedział nam sołtys Jezierni, Piotr Kielar.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na terenie parafii Jeziernia istnieje jedna szkoła, w której prowadzona jest katecheza. Porozmawialiśmy z nauczycielką religii, Elżbietą Jastrząb.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tak jak w każdej parafii, tak i w Jezierni, księdzu proboszczowi radą służy rada duszpastersko-ekonomiczna. O jej zadaniach powiedział nam Kazimierz Kostrubiec, przewodniczący.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W parafii istnieje kilka Kół Żywego Różańca. O sile modlitwy różańcowej porozmawialiśmy z zelatorką jednego z kół, Marianną Kukiełką.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zespół śpiewaczo-obrzędowy Jezioranki to utytułowana grupa, funkcjonująca od blisko 40. lat, mocno zaangażowana w życie parafii - powiedziała przewodnicząca zespołu, Maria Skwarek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W przestrzeni gminno-parafialnej działa także Koło Gospodyń Wiejskich. O tym jakie działania podejmuje powiedziała nam Katarzyna Kobielarz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W czasie największych uroczystości, w parafii w Jezierni można spotkać także druhów strażaków z OSP Jeziernia. O zaangażowaniu w życie parafialne oraz o historii jednostki powiedział nam jej komendant, Ryszard Dżugaj.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bardzo dziękujemy Księdzu Proboszczowi Mieczysławowi Grabowskiemu i wszystkim wiernym za zaproszenie i miłe przyjęcie Katolickiego Radia Zamość w parafii pw. św. Antoniego w Jezierni. Dodajmy, że już w najbliższą niedzielę odwiedzimy parafię pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Nieledwi.

Joanna Suszko

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe