Opłatek Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

  • 14.01.2019, 12:40 (aktualizacja 14.01.2019, 12:53)
  • Łukasz Kot
Opłatek Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich
W Niedzielę Chrztu Pańskiego (13.01.2019) w liturgiczne zakończenie okresu Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie opłatkowe Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się Mszą świętą sprawowaną w katedrze zamojskiej pod przewodnictwem ks. bp Mariana Rojka, który nakreślił wyzwania dla wspólnot działających w duchu katolickim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Mszy św. w salce przy zamojskiej katedrze odbyło się spotkanie przedstawicieli wspomnianych organizacji z pasterzem diecezji ich opiekunami oraz parlamentarzystami i przedstawicielami władz samorządowych. Maria Gmyz przewodnicząca Zarządu Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich podkreśla wielkie znaczenie tych grup.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Julian Brzezicki moderator Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich podziękował wszystkim organizacjom za codzienną pracę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głos zabrał także ksiądz Leszek Boryło asystent Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Miłym akcentem było wręczenie dyplomu gratulacyjnego pani Małgorzacie Farion za organizację Orszaku Trzech Króli w Zamościu oraz okolicznościowych aniołków reprezentantom ruchów z poszczególnych powiatów. Nie zabrakło przemówień oraz wspólnego dzielenia się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz poczęstunku.

Łukasz Kot

Zdjęcia (75)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe