Marian Puszka

  • 16.01.2019, 08:45
  • Małgorzata Kryk
Marian Puszka Fot. Anna Niderla - Kudach
komendant zamojskiej Straży Miejskiej

Za nami 2018 rok, a wiec nadszedł czas na podsumowanie działalności Zamojskiej Straży Miejskiej, której siedziba mieści się na Rynku Wielkim.

 

Mamy okres zimowy, zatem jest to trudny czas dla osób, które w celu dogrzania swoich mieszkań czy domów muszą docieplać je paląc w piecach. Funkcjonariuszy SM, którzy w okresie zimowym kontrolują czym mieszkańcy Zamościa docieplają swoje domy. Z Rozmowy dnia dowiemy się jakie są wnioski dotyczące kontroli pieców w sezonie grzewczym?

Zima to także czas, który dotyczy osób bezdomnych, które nie maja własnego lokum. Jako mieszańcy powinniśmy być szczególnie wyczuleni na osoby bezdomne, którym, w czasie zimy zagraża wychłodzenie. W rozmowie komendant zamojskiej Straży Miejskiej, Marian Puszka
powie o działaniach jakie podejmują mundurowi w stosunku do osób bezdomnych.

 

Straż Miejska i mundurowi z Komendy Miejskiej policji w Zamościu stale współpracują ze sobą.
W rozmowie usłyszymy w jakich sytuacjach najczęściej podejmowane były interwencje.

Staż Miejska to także zapobieganie różnego rodzaju niepożądanym zjawiskom poprzez działania prewencyjne. Do nich zaliczyć możemy m.in. akcje drogowe. Z rozmowy dowiemy się jakim zainteresowaniem cieszą się takie inicjatywy?

Dużym problemem zarówno w okresie letnim i jesienno - zimowym są interwencje podejmowane w stosunku do właścicieli psów. W tej tematyce usłyszymy jakich zasad jako właściciele czworonogów powinniśmy przestrzegać, kiedy przebywamy w przestrzeni publicznej.

Straż Miejska to także monitoring. W naszym mieście znajduje się ponad sto kamer, które obsługuje dziesięciu operatorów. Ich rozmieszczenie to ulice i place Starego Miasta, tereny zielone, Planty, Park Miejski, Rynek Nowego Miasta i place zabaw. Głównym celem systemy kamer jest wyeliminowanie dewastacji mienia. Z rozmowy dowiemy się jakie nieprawidłowe zdarzenia najczęściej dostrzegają operatorzy zamojskiego monitoringu? Usłyszymy także za jakie przewinienia nałożono największa ilość: mandatów karnych, pouczeń, a ile spraw skierowano na drogę sądową?
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe