Biłgoraj. Wykład ks. prof. Tadeusza Guza

  • 20.01.2019, 22:16
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Wykład ks. prof. Tadeusza Guza
W Parafii pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbył się (20.01) wykład ks. prof. Tadeusza Guza, wygłoszony w ramach Uniwersytetu Powszechnego działającego przy Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego AK w Bondyrzu.

Tematem spotkania było rozważanie o życiodajnej misji Kościoła w Polsce w kontekście ostatnich prób jego relatywizacji. W rozmowie Ks. Profesor wyjaśniał, na czym polegają próby relatywizacji Kościoła w naszym kraju:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Guz tłumaczył również, do czego doprowadzi relatywizowanie Kościoła katolickiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Profesor poruszył także podnoszoną politycznie kwestię konieczności rozdzielenia Kościoła od Państwa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Był to już kolejny wykład zamiejscowy Uniwersytetu Powszechnego na Ziemi Biłgorajskiej. Jego organizatorami byli poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz Uniwersytet Powszechny przy Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego AK im. Stanisława Prusa ‘Adama’ w Bondyrzu.

Joanna Ferens

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe