Podsumowanie kolędowania misyjnego w Buśnie

  • 28.01.2019, 13:26 (aktualizacja 28.01.2019, 13:44)
  • Ewelina Michalska
Podsumowanie kolędowania misyjnego w Buśnie
W miniony piątek 25 stycznia w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Buśnie miało miejsce podsumowanie kolędowania misyjnego. 

Na tegoroczne podsumowanie na rzecz misji, przybyli kolędnicy misyjni z całej diecezji. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą o godz 13, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił pasterz naszej diecezji bp Marian Rojek.

Ksiądz Andrzej Łuszcz, Dyrektor Dzieł Misyjnych naszej diecezji w rozmowie z KRZ wyraził wielkie podziękowanie wszystkim zaangażowanym w i tłumaczył, że takie kolędowanie misyjne to piękne dzieło, które z roku na rok się rozrasta i powiększa.


loadingŁaduję odtwarzacz...


Ksiądz biskup Marian Rojek podkreślił, że takie wydarzenia są bardzo trafna formą szerzenia dzieł misyjnych.


loadingŁaduję odtwarzacz...


Po Eucharystii ks. Artur Schodziński, misjonarz z Patagonii opowiadał o swojej pracy misyjnej. Wszyscy obecni na wydarzeniu mogli wziąć także udział w konkursie wiedzy na temat Rwandy i Burundi.

Jedna z kolędniczek misyjnych, Jagoda, opowiedziała o tym jak wyglądało kolędowanie misyjne w jej parafii.


loadingŁaduję odtwarzacz...


Ksiądz Michał Efner, wikariusz parafii pw. Narodzenia NMP w Strzyżowie jednocześnie rejonowy koordynator Dzieł Misyjnych diecezji zamojsko- lubaczowskiej, w rozmowie z naszym radiem, opowiedział o kole misyjnym w Strzyżowie.


loadingŁaduję odtwarzacz...


Wspólne świętowanie zakończył kulig, a także poczęstunek na świeżym powietrzu czyli pieczone na ognisku kiełbaski i bigos. Dodajmy że galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć na naszej stronie internetowej www.radiozamosc.pl, a rozmowa z ks. Arturem Schodzińskim jutro na naszej antenie o godz 8.40 i 15.40.

Ewelina Michalska

Zdjęcia (28)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe