Centrum Diagnostyki Onkologicznej NU-MED - dzień otwarty

  • 04.02.2019, 08:39
  • Anna Niderla-Kudach
 Centrum Diagnostyki Onkologicznej NU-MED - dzień otwarty
W związku z obchodami Światowego Dnia Walki z Rakiem, Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED w Zamościu wraz ze Szpitalem Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II zorganizował dzień otwarty.

2 lutego (sobota) Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED było otwarte dla każdego.

Można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji  lekarskich w zakresie: urologii, ginekologii, spotkać się z chirurgiem, onkologiem klinicznym, onkologiem radioterapeutą, internistą oraz dietetykiem. Była też możliwość skorzystania z podstawowych badań diagnostycznych oraz wysłuchania wykładów tematycznych. Co się znalazło w programie białej soboty powiedział dr Krzysztof Patyra, dyrektor medyczny Ośrodka NU-MED i kierownik Zakładu Radioterapii:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Takie dni otwarte to szansa na zasięgnięcie wiedzy i przebadanie się. To nie są spotkania tylko dla osób chorych lub już w kierunku nowotworów zdiagnozowanych, ale również dla zdrowych – podkreślił Krzysztof Patyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Centrum NU-MED prowadzi programy profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów szyjki macicy, raka piersi, czy jelita. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

NU-MED działa w ścisłej współpracy ze Szpitalem Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Potrzebę organizowania takich dni otwartych potwierdzili sami pacjenci:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ta placówka jest niezbędna, bo potrzeby stale rosną – podkreślił Marek Lipiec, zastępca dyr. ds. lecznictwa w Szpitalu JPII w Zamościu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED znajduje się na Alejach Jana Pawła II 10 w Zamościu (za szpitalem papieskim).

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe