Bitwa pod Lasowcami

  • 05.02.2019, 08:21
  • Łukasz Kot
Bitwa pod Lasowcami
Uroczystości obchodów 76 rocznicy Bitwy pod Lasowcami stoczonej 4 lutego 1943 r. przez oddziały Armii Krajowej z Niemcami odbyły się w miniony poniedziałek (4 lutego) w miejscowości Lasowe.

Jest to przejaw pamięci, patriotyzmu i hołdu dla tych którzy walczyli 76 lat temu o to żebyśmy mogli żyć w wolnym niepodległym kraju – podkreśla Kazimierz Misztal burmistrz Krasnobrodu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obchody rozpoczęła zbiórka przy pomniku. Następnie miało miejcie wystąpienie historyczne, cześć artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kaczórkach, Msza Św., apel poległych, złożenie wieńców i spotkanie przy ognisku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorami wydarzenia byli: 3 Batalion Zmechanizowany w Zamościu, Burmistrz Krasnobrodu oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość który był reprezentowany przez jego prezesa Sławomir Zawiślak posła na Sejm RP.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mimo wielu lat które minęły od zakończenia II wojny światowej wiedza w społeczeństwie na temat ,,Powstania Zamojskiego” jest nadal niewystarczająca.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mieszkańcy Lasowiec pamiętają o poległych partyzantach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bitwa pod Lasowcami była bitwą partyzancka stoczona 4 lutego 1943 na terenie Zamojszczyzny w pobliżu wsi Lasowce (obecnie Lasowe, część wsi Stara Huta) zakończona porażką partyzantów z oddziału Armii Krajowej por. Piotra Złomańca "Podlaskiego". Zginęło 35 partyzantów i 8 mieszkańców wsi.

Łukasz Kot

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe