Morsy pojadą do Nielisza

  • 05.02.2019, 09:46 (aktualizacja 05.02.2019, 09:55)
  • Małgorzata Kryk
Morsy pojadą do Nielisza
Morsy to miłośnicy zimnych kąpieli wodnych, którzy systematycznie spotykają się w Zamościu, Chełmie, Krasnymstawie, Hrubieszowie czy Lublinie.

Nad zalewem Tuligłowy w gminie Krasnystaw w niedzielę (27.01) odbyło się krasnostawskie Bicie Rekordu, w którym udział wzięło około 470 osób, a wiec rekord został pobity. Wszyscy zgromadzeni wbiegli do ogromnego przerębla w kształcie karpia o powierzchni 600 mkw. Jan Sowiński z Zamościa, który swój czas wolny stara się spędzać aktywnie przyznał ,ze atmosfera podczas bicia rekordu była gorąca.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Celem kolejnej edycji bicia rekordu w krasnostawskim przeręblu była integracja. Na morsy, które zdecydowały się uczestniczyć w biciu rekordu czekało mnóstwo atrakcji m.in.:
- pokazy ratownictwa,
- konkursy sportowe,
- gorące przekąski

Na zakończeni imprezy każdy z morsów otrzymał pamiątkowy dyplom. Wszystkie osoby zrzeszone w klubach oraz te, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z morsowaniem zapraszamy na kolejne bicie rekordu łęczyńskich morsów. Tym razem morsowanie odbędzie się w niedzielę (24.02) w jeziorze Piaseczno. Tam wszystkie morsy spotkają się o godz. 12.00, by ponownie wspólnie wejść do zimnej wody. Natomiast najbliższe spotkanie Zamojskiego Klubu Morsa odbędzie się jak zawsze w niedzielę o godz. 12.00 nad zamojskim zalewem miejskim.Stamtąd morsy pojadą do Nielisza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

A jakie korzyści wynikają z morsowania?
loadingŁaduję odtwarzacz...

jaki jest średni czas przebywania w wodzie?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie osoby odważne, które chciałyby spróbować przygody z zimną kąpielą serdecznie zapraszamy do morsowania, a co zrobić żeby zostać morsem?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zamojski Klub Morsa to grupa osób, która systematycznie, bo w każdą niedzielę spotyka się o godz. 12.00 nad zamojskim zalewem miejskim. Aby dołączyć do grupy warto śledzić profil na Facebooku.

Więcej o morsowaniu i w jaki sposób wolny czas spędzać aktywnie usłyszymy w środę (06.02) o godz. 8.40 i 15.40 w audycji Rozmowa dnia. Gościem rozmowy będzie Jan Sowiński z Zamościa, który swój wolny czas stara się spędzać biegając, ćwicząc na siłowni i trenując nordic walking, a w weekendy morsując.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe