Oaza Modlitwy w Korchowie

  • 22.02.2019, 21:44
  • Joanna Ferens
Oaza Modlitwy w Korchowie
W Domu Rekolekcyjnym w Korchowie rozpoczęła się (22.02) Oaza Modlitwy, której tegoroczną myślą przewodnią i głównym tematem jest ‘Cały Twój, Maryjo’.

Oaza Modlitwy to krótki czas rekolekcji weekendowych, które rozpoczynają się w piątek wieczorem, a kończą w niedzielę przed południem. Założyciel Ruchu Światło-Życie, Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki powiedział o niej, iż ‘Oaza Modlitwy jest jakby ‘ukrytym sercem’ Ruchu, źródłem jego życia i mocy. Modlitwa bowiem musi stać się sprawą pierwszą w Ruchu, który chce służyć dziełu odnowy Kościoła i budowaniu Kościoła żywego.

W spotkaniu bierze udział 23 osoby należące do Ruchu Światło-Życie działającego przy parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wielączy, zaś moderatorem spotkania jest ks. Rafał Kowalczuk, który w rozmowie wyjaśniał, co daje młodemu człowiekowi udział w tych rekolekcjach:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Rafał podkreśla również, że choć Oaza Modlitwy ma charakter przede wszystkim rekolekcyjny, jest to również okazja do integracji i wspólnej zabawy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bardzo ważnym elementem rekolekcji jest dzielenie się Ewangelią:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartłomiej Tatara na Oazę Modlitwy przyjechał już po raz szósty i nie ukrywa, że jest to dla niego czas osobistego spotkania z Panem Bogiem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedną z animatorek biorących udział w Oazie Modlitwy jest Natalia Skuba, która w parafii w Wielączy sprawuje opiekę nad Oazą Dzieci Bożych. W rozmowie podkreślała, że rola animatora jest bardzo ważna i odpowiedzialna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W programie rekolekcji zaplanowano m.in. Msze Święte, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, spotkania w grupach, dzielenie się Ewangelią, nabożeństwa wieczorne, a także zabawy integracyjne i agape.  Oaza Modlitwy zakończy się w niedzielę ok. 12:00 Eucharystią i ostatnim spotkaniem w grupach.

Joanna Ferens

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe