Etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej

  • 27.02.2019, 14:45 (aktualizacja 01.03.2019, 15:45)
  • Łukasz Kot
Etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej
Dwudziestu uczniów z 11 szkół ponadgimnazjalnych i średnich z terenu diecezji zamojsko-lubaczowskiej przystąpiło (27.02.2019) do etapu diecezjalnego XXIX (29) Olimpiady Teologii Katolickiej.

Hasło tegorocznej edycji brzmi:,,Święty Jacek – wzór ewangelizacji” - mówi ks. dr Piotr Brodziak dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego kurii diecezjalnej w Zamościu. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Celów które towarzyszą organizacji Olimpiady jest wiele.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Otwarcia Olimpiady dokonał ks. bp Marian Rojek pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej który opowiedział o trzech wartościach które towarzyszą zgłębianiu wiedzy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dlaczego młodzi ludzie chętnie uczestniczą w rywalizacji w ramach Olimpiady wyjaśnia Bożena Kukułowicz, katechetka, pracująca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na uczestników czekały testy z pytaniami otwartymi i zamkniętymi jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla zwycięzców 29 Olimpiady Teologii Katolickiej przewidziane są atrakcyjne nagrody.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas oczekiwania na wyniki etapu diecezjalnego Olimpiady uczestnicy spotkali się z alumnami Wyższego Seminarium Duchownego diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydział Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II reprezentowała studenta drugiego roku Grażyna Tyszkiewicz, która zachwalała studiowanie na tym kierunku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Olimpiada Teologii Katolickiej składa się z trzech etapów: szkolnego, diecezjalnego i ogólnopolskiego. Do etapu szkolnego w naszej diecezji przystąpiło 97 osób z 12 szkół. Etap ogólnopolski odbędzie się w dniach 28-30 marca 2019 r. 

 

Laureatami etapu diecezjalnego Olimpiady Teologi Katolickiej w diecezji zamojsko-lubaczowksiej zostali: Dominika Kuceł (53 pkt, I LO im. ONZ w Biłgoraju), Kacper Biłant (49 pkt, II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu) i Piotr Łoba (47 pkt, III klasa Gimnazjum przy I LO im. ONZ w Biłgoraju).

Łukasz Kot

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe