Zalew wypięknieje

  • 15.03.2019, 10:14
  • Joanna Mazurek
Zalew wypięknieje
Zbiornik wodny zostanie powiększony, samochód będzie można zostawić na jednym z dwóch parkingów, pojawią się też punkty bezprzewodowego dostępu do Internetu

– to tylko niektóre zmiany, jakie przejdzie zamojski zalew. Miasto Zamość i Województwo Lubelskie podpisały umowę na dofinansowanie przebudowy miejskiego zalewu i terenów przyległych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W planach jest m.in. likwidacja grobli działowej pomiędzy zbiornikiem dolnym i górnym i utworzenie w ten sposób zbiornika jednokomorowego, utworzenie wyspy z części gruntu z rozbiórki grobli działowej, która stanowić będzie ostoję dla ptactwa wodnego szczególnie w okresie wiosennym podczas gniazdowania i wylęgów, odmulenie dna rowu odprowadzającego wodę (odpływowego) ze zbiornika oraz wykoszenie i wyprofilowanie jego skarp, a także częściowa wymiana i uzupełnienie piasku na istniejącej plaży i kąpielisku.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przebudowa zalewu, jeśli chodzi o atrakcyjność turystyczną jest też o tyle ważna, że my ciągle mamy moim zdaniem trochę za mało atrakcji dla dzieci – zwraca uwagę Damian Miechowicz.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Całkowita wartość projektu to 8 185 565,32 zł, przy czym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 wyniesie 5 639 691, 41 zł. Inwestycja ma być zakończona do 2020 r. , z możliwością przedłużenia do 2021 r.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe