Diecezjalne Jerycho Różańcowe

  • 15.03.2019, 13:09
  • Joanna Mazurek
Diecezjalne Jerycho Różańcowe
„Biblijne miasto Jerycho – symbol grzechu i pogańskiego kultu – zostało zdobyte przez Izraelitów dzięki ufnej i nieprzerwanej modlitwie.

Nawiązując do tego historycznego wydarzenia, chcemy podjąć wysiłek przeprowadzenia Diecezjalnego Jerycha Różańcowego, by poprzez trwanie na modlitwie razem z Maryją, przed Najświętszym Sakramentem, we wspólnocie parafialnej na czele z jej duszpasterzami, walczyć ze złem: z grzechami, słabościami, podziałami i zaniedbaniami, jakich doświadczamy w naszych sercach. Dotykają one naszych rodzin, wspólnot, parafii, środowisk pracy, całego Kościoła i naszej Ojczyzny. Pragniemy, przez ufną modlitwę, pokutę i posłuszeństwo Panu Bogu, stworzyć przestrzeń do Jego nadzwyczajnych interwencji w życie każdego z nas i wspólnot, w jakich się uświęcamy.” czytamy w Słowie ordynariusza naszej diecezji bp. Mariana Rojka na temat Diecezjalnego Jerycha Różańcowego. Inicjatywa rozpocznie się w 27. rocznicę powstania diecezji, czyli 25 marca, w zamojskiej Katedrze, uroczystą Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy po roku, również Mszą św., w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim.
Ciągła modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, odbywać się będzie we wszystkich parafiach naszej diecezji, we wspólnotach zakonnych, w Wyższym Seminarium Duchownym, w Domu Diecezjalnym i w Domu Księży Seniorów. Na uroczyste rozpoczęcie Diecezjalnego Jerycha Różańcowego zaprasza ks. Piotr Spyra, sekretarz Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego kurii diecezjalnej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W dzisiejszym świecie widzimy bardzo dużo podobieństw do Jerycha, wiele struktur zła – zwraca uwagę ks. Piotr Spyra.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Diecezjalnym Jerychem Różańcowym chcemy też wypełnić wskazania Matki Bożej z Fatimy – podkreśla ks. Piotr Spyra.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Modlitwa w ramach Jerycha Różańcowego będzie się odbywała w czterech intencjach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Informacje o modlitwie w poszczególnych parafiach, będą dostępne na stronie internetowej naszej diecezji.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe