Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej na siedząco

  • 17.03.2019, 17:06 (aktualizacja 21.03.2019, 14:12)
  • Małgorzata Kryk
 Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej na siedząco
Osoby ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu uczestniczą są aktywnymi uczestnikami zajęć sportowych.

Systematycznie ćwiczą w ramach wychowania fizycznego w boccia, a od czerwca aktywnie uczestniczą w zajęciach pływackich, które odbywają się na Krytej Pływalnie OSiR w Zamościu. Zajęcia w wodzie dla osób niepełnosprawnych to nie tylko okazja do nauczenia i doskonalenia technik pływackich, ale także forma rehabilitacji. Dowodem na liczne osiągnięcia sportowe jest udział w licznych zawodach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Ireneusz Klimek z Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu przyznał ,ze indywidualny trening w wodzie oraz na hali, gdzie odbywają się zajęcia w boccie daje możliwość osobom niepełnosprawnym udział w zawodach w różnych kategoriach sprawnościowych

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aby przybliżyć osobom pełnosprawnym czym jest rywalizacja sportowa z poziomu osoby siedzącej na wózku Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu organizuje Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej na siedząco. Turniej odbędzie siew przyszłą niedzielę (24.03) w godz. 10.00 -13.00 na hali sportowej zamojskiego OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8. W turnieju wezmą udział drużyny: Specjalny Ośrodek Szkolno– Wychowawczy w Zamościu, Stowarzyszenie „Krok za krokiem” w Zamościu, Urząd Miasta Zamość, MKS Padwa Zamość, KS Hetman Zamość oraz mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Podczas meczu prowadzona będzie zbiórka finansowa na Dom Rodzinny dla dorosłych osób niepełnosprawnych, który powstanie przy ul. Kresowej 24 w Zamościu.
Budowa Domu Rodzinnego ruszyła w grudniu, ale wciąż brakuje środków finansowych na dokończenie inwestycji. Inicjatorem inicjatywy jest Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem, a budowę domu można wesprzeć poprzez darowiznę. Szczegóły na stronie [kliknij tutaj]


Na turniej zapraszamy wszystkich chętnych, którzy zechcą zobaczyć rozgrywki w piłce siatkowej i wesprzeć Stowarzyszenie w budowie domu dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu.
 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe