Konkurs KSM o bł. Karolinie Kózce i pielgrzymka do Zabawy

  • 05.10.2016, 17:23 (aktualizacja 05.10.2016, 17:42)
  • Joanna Suszko
Konkurs KSM o bł. Karolinie Kózce i pielgrzymka do Zabawy
„Wierność bł. Karoliny Kózki”. KSM organizuje w szkołach naszej diecezji konkurs o bł. Karolinie oraz o Światowych Dniach Młodzieży.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w formie plastyczno-literackiej oraz do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – realizowany w formie pisemnej w trzech etapach. Szkolny etap odbył się 3 października.

Przed uczestnikami: 21 października – etap rejonowy, a 14 listopada – etap diecezjalny.

Prace plastyczno-literackie uczniowie podstawówek powinny nadsyłać do 30 października.

Adres oraz szczegółowy regulamin konkursu wraz z zagadnieniami tematycznymi jest dostępny na stronie internetowej diecezjalnego KSM-u www.ksm.zamojskolubaczowska.pl

Uczestnicy konkursu, członkowie KSM oraz wszyscy, którym bliska jest postać bł. Karoliny Kózki zaproszeni są do udziału w diecezjalnej pielgrzymce do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 28-29 października. Celem wyjazdu jest formowanie młodzieży w duchu odpowiedzialności za siebie i innych oraz umocnienie wiary, czego wzorem jest bł. Karolina Kózkówna, patronka KSM. Modlitwa w Jej Sanktuarium, świadectwa uzdrowień, Droga Krzyżowa śladami Jej męczeństwa to niektóre z punktów naszego pielgrzymowania. Zabawa to również miejsce, gdzie znajduje się Centrum Ruchu Czystych Serc RCS, którego bł. Karolina jest patronką.

Joanna Suszko

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe