Załuże. Powstanie Szkolnego Koła Caritas

  • 30.03.2019, 12:22
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Załuże. Powstanie Szkolnego Koła Caritas Ks. Mariusz Pastuszak
Podczas uroczystej Eucharystii w kościele parafialnym (28.03) została zainaugurowana działalność Szkolnego Koła Caritas przy Społecznej Szkole Podstawowej z Odziałem Przedszkolnym w Załużu.

Ta inicjatywa wpisuje się w realizację ustawy Prawo oświatowe, dotyczącej kształtowania u uczniów postaw prospołecznych. Wychowankowie, włączając się w działalność Szkolnego Koło Caritas, stają się wrażliwsi na innych, stwierdza Dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ksiądz Marcin Jakubiak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Inicjatywa założenia Koła wyszła od uczniów, podkreśla Proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Opieki w Załużu, ksiądz Tadeusz Maciejko:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dobro zawsze wraca, zauważa Przewodnicząca Szkolnego Koła Caritas w Załużu, Julia Maksymiec:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wolontariuszem może zostać każdy, zaznacza Zastępca Przewodniczącego Szkolnego Koła Caritas, Jakub Kudyba:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W najbliższych planach Koła jest zorganizowanie Świątecznego Kiermaszu Wielkanocnego, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miejscowości.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe