"Dzieło Nowego Tysiąclecia" w Katolickim Liceum

  • 07.10.2016, 07:36
  • Joanna Ferens
"Dzieło Nowego Tysiąclecia" w Katolickim Liceum
Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju już po raz 10 włączyli się w ogólnopolskie obchody XVI Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Z tej racji, w dniu 6 października prowadzili na ulicach miasta kwestę na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dwudziestu wolontariuszy z Katolickiego Liceum posiadający identyfikatory oraz specjalne puszki zbierali pieniądze na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów z niezasobnych rodzin, pochodzących z małych miejscowości.

Jak podkreśla Joanna Ferens, koordynator biłgorajskiej zbiórki, jest to dzieło, które poprzez pomoc drugiemu człowiekowi uczy solidarności i odpowiedzialności: 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Udział w zbiórce to korzyść zarówno dla stypendystów, jak i kwestujących wolontariuszy:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” obejmuje uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów. Fundacja towarzyszy stypendystom nie tylko w formie pomocy materialnej, ale również przez formację. Organizuje dla stypendystów obozy wakacyjne i językowe. 
 

Joanna Ferens

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe