Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

'Nasze Małe Ojczyzny' w ZDZ

Około 70 osób wystąpiło na sali gimnastycznej Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Zamościu.
'Nasze Małe Ojczyzny' w ZDZ

Artyści wykonywali piosenki patriotyczne w ramach IV Festiwalu Piosenki Patriotycznej 'Nasze Małe Ojczyzny” - powiedziała Grażyna Lisicka, dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego oddział w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Młodzi ludzie nie tylko śpiewali, ale pokazywali postawę patriotyczną.

POSŁUCHAJ

Na koncercie mogli się również zaprezentować Nasi Goście z Dunajowiec oraz Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Zaprezentowali ludowy folklor oraz bardzo żywiołowe występy. Dla każdego ojczyzna jest bardzo ważna, wyjątkowa oraz jedyna, ale dzięki wspólnym występom pokazaliśmy, że potrafimy się dzielić wspólnymi wartościami, tradycjami oraz kulturą. Razem potrafimy się integrować, szanując jednocześnie własne wartości. Każdy posiada swoją małą ojczyznę. To była bardzo ważna i cenna lekcja dla Nas wszystkich. Dziękujemy Wam za to. Szczególnie Pani Ani Szynkarenko oraz Wołodi Swystiak. 

 

WYRÓŻNIENIA
Amelia Knap – Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Machnowie Małym. Opiekun: Andrzej Pilip 
Izabela Kulik – Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu. Opiekun: Dorota Dobosz 
Michalina Ostrowska – Szkoła Podstawowa im. Władysława Sikorskiego z Oddziałami Przedszkolnymi w Goraj. Opiekun: Bożena Mazurek 
KATEGORIA: ZESPOŁY I DUETY
1. Zespół 'MELODYJKI” – Szkoła Podstawowa w Werbkowicach. Opiekun: Anna Czarnecka 
2. Duet: Wiktoria Fidurek i Lorena Stąsiek – Szkoła Podstawowa w Jarosławcu. Opiekun: Beata Korga 
3. Zespół 'Wesołe Nutki” – Szkoła Podstawowa im. Cypriana Kamila Norwida w Trzeszczanach. Opiekun: Barbara Gryn. 
KATEGORIA: SOLIŚCI
1. Zuzanna Zięba – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu. Opiekun: Barbara Korga ex aequo  Monika Litwin – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju. Opiekun: Teresa Kuna    
2. Aleksandra Skrzypczuk – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim. Opiekun: Małgorzata Giska ex aequo Zuzanna Gałan – Gimnazjum im. Adama Mickiewicza. Opiekun: Katarzyna Beda 
3. Natalia Maciborska – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – Oddział Gimnazjalny. Opiekun: Małgorzata Giska ex aequo Oliwia Kraczyk – Szkoła Podstawowa im. Jana Króla. Oddział gimnazjalny w Nieliszu. Opiekun: Edyta Karpiuk. 
NAGRODA PREZESA Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie
Anna Wrześniowska. Opiekun: Marta Gelmuda ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Łościńcu.
NAGRODA DYREKTORA ODDZIAŁU ZDZ Zamość
Zespół Wokalny z DUNAJOWIEC (UKRAINA). Opiekun: Swystiak Wołodymir
Nina Pastuszak – Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Bukowej. Opiekun: Beata Wnuk.
Nagrody ufundował Dyrekcja Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Oddział Zamość. Nagrody za wyróżnienia ufundowała oraz wręczył Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pan Sławomir Zawiślak.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Maria Lucyna Darda Treść komentarza: Dziękuję niezwykle sympatycznej Pani redaktor Annie Niderla-Kadach za profesjonalnie stawiane pytania i wyrozumiałość dla wyróżnionych osób, którym trema odbierała głos. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:55 Źródło komentarza: Zasłużeni dla Lubyczy Autor komentarza: Podpis Treść komentarza: Super!!!! NAJLEPSZA PANI Data dodania komentarza: 22.05.2026, 08:28 Źródło komentarza: Anna Łyś Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Pozdrowienia dla Pani Eweliny Data dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42 Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia Polańska Autor komentarza: Bogusława z Zamościa Treść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏 Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49 Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka Kościelnego Autor komentarza: MM Treść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23 Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Leżajsku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super! Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29 Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w Nowosiółkach