Oficjalne otwarcie hubu

  • 04.04.2019, 17:24 (aktualizacja 05.04.2019, 08:36)
  • Małgorzata Kryk
Oficjalne otwarcie hubu
Przy ul. Peowiaków w Zamościu dzisiaj (04.04) oficjalnie otworzona hub, czyli centrum komunikacyjne. Jego budowa rozpoczęła się w zimie 2018 roku, a prace zakończono na początku roku bieżącego.

 Co zmieniło się na ul. Peowiaków?
- przeprowadzony został remont nawierzchni ulicy Peowiaków,
- powstał ciąg pieszo – rowerowy wraz z barierkami,
 - wybudowano poczekalnię, czyli ławki i doświetlone przystanki oraz bezpłatną  toaletę,
- powstał parking, który pomieści 91 samochodów osobowych i 6 busów.

Przy hubie zamontowane zostały stacje ładowania samochodów i rowerów elektrycznych. Z miejsc ładowania pojazdów będzie można korzystać bezpłatnie przez okres pięciu lat.
O pracach, które w ostatnim czasie zostały wykonane przy ul. Peowiaków powiedział Tomasz Kossowski, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Miasta Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Założeniem projektu była lokalizacja hubu w centrum miasta. Hub był jednym z celów projektu, w którego skład wchodził zakup niskoemisyjnych autobusów z bezpłatnym dostępem do Internetu. Jak wyglądały prace związane z realizacja tego zadania powiedział Tomasz Kossowski.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomasz Kossowski dodał, że w Zamościu w dobrym kierunku rozwija się kolej i komunikacja miejska, dlatego jako miasto mamy szansę na rozwój.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Chętni operatorzy w ramach przetargu będą mogli już niebawem także umiejscowić paczkomaty.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem Tomasz Kossowskiego hub został ładnie wkomponowany w przestrzeń.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Z biegiem czasu zainteresowaniem hubem będzie widoczne.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Hub został wyposażony także w bezpłatną automatyczną toaletę.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowoczesne wyposażenie autobusów marki Solaris zaprezentował prezes MZK Zamość Krzysztof Szmit.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Autobusy MZK w ostatnim czasie są wymieniane na nowsze, dlatego ich wyposażenie cechuje nowoczesna technologia.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwiększona liczba autobusów to także możliwość wprowadzenia zmian w rozkładach jazdy. Jednak o modyfikacji jazdy linii autobusowych będzie można mówić dopiero z początkiem przyszytego roku.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich Marcin Nowak podkreślił, że przestrzeń na ul. Peowiaków  została zagospodarowana w nową infrastrukturę drogową i  budynki.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Centrum komunikacyjne cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przewoźników, realizujących transport drogowy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Chętni przewoźnicy, którzy w przyszłości zechcą korzystać z przystanków usytuowanych na ul. Peowiaków w celu podpisania umowy powinni zgłosić się do ZZDG.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor Centrum  Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu Joanna Liberadzka – Duras powiedziała, że hub będzie teraz miejscem przyjaznym dla rowerzystów. Będą oni mogli pozostawić bagaż i udać się w dalszą podróż.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Hub zlokalizowany jest w centrum naszego miasta, dlatego osoby nie posiadające własnych rowerów będą mogły skorzystać z pobliskiej wypożyczalni.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy sympatycy dwóch kółek w CITiH mogą nabyć mapę, w której zamieszczone są aktualne ścieżki rowerowe.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wraz z otwarciem hubu warto rozpocząć nowy sezon rowerowy. Wraz z nadchodzącymi słonecznymi i coraz cieplejszymi dniami, poprawiają się nasze nastroje i mamy większą chęć do ruchu na świeżym powietrzu. To dobry moment, żeby zregenerować ciało i umysł wybierając się na wycieczki, ale nie pieszo, a rowerem. Od czego zacząć, aby przygotować nasz rower po sezonie zimowym do letnich wypraw?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Co podczas otwarciu hubu podobało się najbardziej przybyłym na otwarcie mieszańcom?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Mieszkańcy z okazji otwarcia centrum mogli wziąć udział w konkursach, poradzić się specjalistów rowerowych, spróbować jazdy rowerem elektrycznym, a najmłodsi na edukacyjnej trasie mogli zapoznać się z przepisami ruchu drogowego. O atrakcjach przygotowanych dla mieszkańców powiedział Tomasz Kossowski.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Założeniem hubu, który znajduje się w centrum naszego miasta jest dogodny dojazd różnego rodzaju środkami lokomocji: busami, szynobusami, autobusami czy rowerami. Jeśli punkt ładowania samochodów i rowerów elektrycznych będzie cieszył się zainteresowaniem, w naszym mieście takie stacje powstaną także w przyszłości. Wartość projektu to koszt ok. 16 mln złotych, zaś dofinansowanie to blisko 11 mln zł.

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe