Koncert Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Korytkowie Dużym

  • 07.04.2019, 17:44
  • Joanna Ferens
Koncert Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Korytkowie Dużym
Tradycyjnie jak co roku, kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym odbył się (07.04) Koncert Pieśni Pasyjnej i Pokutnej.

Dyrygent chóru parafialnego z Korytkowa Dużego i pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Jerzy Odrzywolski podkreśla, że koncert jest okazją do wyciszenia i zadumy nad męką i śmiercią Chrystusa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak podkreślała w rozmowie jedna z chórzystek, Beata Tokarska, koncert to możliwość głębszego przeżywania największych tajemnic naszego zbawienia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pieśni pasyjne i pokutne pomagają nam piękniej przeżywać Wielki Post i modlić się – podkreślał wikariusz parafii w Łukowej, ks. Marcin Dańków, należący także do chóru ‘Lucus’:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoją wdzięczność za organizację koncertu wyrażał wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W koncercie wystąpiły chóry Ziemi Biłgorajskiej: Chór Kameralny parafii pw. Św. Jerzego w Biłgoraju, Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej ‘Echo’, Chór ‘Noster’ parafii pw. Św. Bartłomieja w Goraju, Chór ‘CORDIS’ parafii pw. WNMP w Biłgoraju, Chór parafii pw. Św. Jana Nepomucena we Frampolu, Chór ‘Cantate Deo’ z parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju oraz Chór parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym oraz Chór kameralny ‘Lucus z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej.

Na wydarzenie zaprosił Chór Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej i OSP w Korytkowie Dużym. Koncert dofinansowany był ze środków Programu Inicjatyw Społecznych oraz Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Joanna Ferens

Zdjęcia (31)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe