Strajk nauczycieli w Zamościu

  • 08.04.2019, 14:22 (aktualizacja 08.04.2019, 14:32)
  • Katarzyna Muszyńska
Strajk nauczycieli w Zamościu źródło: pixabay
Dzisiaj o godzinie 8.00 rozpoczął się strajk nauczycieli. W Zamościu strajkują prawie wszystkie szkoły i przedszkola.

Postulaty są niezmiennie te same – zaznaczył Mariusz Stępora, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nauczyciele łączą swoje siły, niezależnie w od tego do jakiego związku zawodowego należą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W bardzo trudnej sytuacji są rodzice oraz uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum, ze względu na to, że zbliżają się egzaminy kończące ich etap edukacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu zajęcia odbywają się w świetlicy. Co prawda uczniów przyszło niewielu. W szkołach ponadgimnazjalnych sytuacja jest podobna, uczniowie po prostu nie przyszli do szkoły – podkreślił Andrzej Pogudz, nauczyciel historii i wos w II Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Strajkują wszystkie szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne oraz licea w Zamościu. Nie strajkują: SOSW, Bursa Międzyszkolna nr 2, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Centrum Kształcenia Praktycznego. 

Katarzyna Muszyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe