Przemyt wyrobów akcyzowych

  • 12.04.2019, 09:46
  • Małgorzata Kryk
Przemyt wyrobów akcyzowych
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie oraz hrubieszowskiego Referatu Realizacji Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej prowadzili we wtorek (09.04) na terenie pow. hrubieszowskiego działania wymierzone w przestępczość graniczną, związaną z przemytem wyrobów akcyzowych.

Funkcjonariusze posiadali informacje, iż terenie jednej z posesji znajdującej się na terenie powiatu hrubieszowskiego mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu. Informacje te potwierdził pies służbowy IRON, szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych. Okazało się, że w budynkach mieszkalnych i gospodarczych oraz pojeździe znajdowało się prawie 70 tys. szt. nielegalnych papierosów o wartości blisko 50 tys. zł. Nielegalny towar zabezpieczyli funkcjonariusze SG i służby celno–skarbowej. Właścicielem towaru okazał się być 22 – letni obywatel Ukrainy, który odpowie teraz za przewóz i przechowywanie nielegalnych towarów akcyzowych. Jak ustalono, kontrabanda została wcześniej przemycona przez granicę z terytorium Ukrainy do Polski. Czasowo była składowana na terenie posesji i stąd miała być wywieziona w głąb kraju.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe