Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

„Rowerowy Maj”

Już po raz szósty odbędzie się kampania społeczna pn. „Rowerowy Maj”. W naszym mieście wspólnie z miastem Gdańsk akcja zostanie przeprowadzona już po raz czwarty i rozpocznie się jak co roku na początku maja w dn. 6 – 31.05. W akcję już po raz kolejny włączyły się zamojskie szkoły podstawowe. Uczniowie, którzy na lekcje szkolne dotrą na dwóch kołach: rowerach, hulajnogach czy rolkach pokonując trasę z domu do szkoły otrzymają okazałe nagrody.
 „Rowerowy Maj”

W roku ubiegłym organizatorem akcji był Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość, a w tym roku obowiązki organizacyjne przejął zamojski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jakie szkoły podstawowe wezmą udział w tegorocznej akcji poinformował dyrektor zamojskiego OSiR – u Mateusz Ferens.

POSŁUCHAJ

Podczas akcji dzieci otrzymają kolorowe dzienniki rowerowe z naklejkami. Za każdą przejechaną trasę uczniowie otrzymują punkty w formie specjalnych nalepek, które umieszczane są na dużych plakatach wiszących w szkołach. Koordynator miejski akcji „Rowerowy maj” pracownik zamojskiego OSiR Rafał Turczyn przyznał,że zainteresowanie kampanią jest bardzo duże, a w trakcie akcji zostanie wyłoniona najbardziej rowerowa: „szkoła”, „klasa” oraz „uczeń”.
POSŁUCHAJ

Za każdą przejechaną trasę uczniowie otrzymują punkty, a na koniec rywalizacji najlepsi zostaną uhonorowani nagrodami. Kto w roku ubiegłym został zwycięzca w kategorii : „szkoła”?

POSŁUCHAJ

W roku ubiegłym w kategorii najbardziej rowerowa: „szkoła” wygrała SP nr 2, która środki finansowe w wysokości 3000 zł przeznaczyła na sprzęt pływacki. Płetwy oraz asortymenty wodne pomocne są w lekcjach wychowania fizycznego, które odbywają się na krytej pływalni w Zamościu. Mateusz Ferens dodał, że najlepszym szkołom przyznane będą także środki pieniężne.

POSŁUCHAJ

Podsumowanie kampanii „Rowerowy Maj” zaplanowano na 14 czerwca, a dzień później bo 15 czerwca zaplanowano rajd rowerowy „Eko Family Bike Tour Zamość”, którego I edycja odbyła się w roku ubiegłym. Rajd rowerowy cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Cykliści przejechali uliczkami miasta, a punktem docelowym był zamojski zalew, znajdujący się za Rotundą. W tym roku organizatorzy również planują rajd z metą nad zamojskim kąpieliskiem. Jazda rowerem zalecana jest wszystkim osobom, w każdym wieku, tak więc wszystkich sympatyków, którzy czas lubią spędzać aktywnie zachęcamy do jazdy na rowerach.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Pozdrowienia dla Pani EwelinyData dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia PolańskaAutor komentarza: Bogusława z ZamościaTreść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka KościelnegoAutor komentarza: MMTreść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram.Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w LeżajskuAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Super!Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w NowosiółkachAutor komentarza: SilwaTreść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy.Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Cieszę się że po raz kolejny mogę wysłuchać tych wartościowych Rekolekcji.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2026