„Rowerowy Maj”

  • 15.04.2019, 08:22
  • Małgorzata Kryk
 „Rowerowy Maj”
Już po raz szósty odbędzie się kampania społeczna pn. „Rowerowy Maj”. W naszym mieście wspólnie z miastem Gdańsk akcja zostanie przeprowadzona już po raz czwarty i rozpocznie się jak co roku na początku maja w dn. 6 – 31.05. W akcję już po raz kolejny włączyły się zamojskie szkoły podstawowe. Uczniowie, którzy na lekcje szkolne dotrą na dwóch kołach: rowerach, hulajnogach czy rolkach pokonując trasę z domu do szkoły otrzymają okazałe nagrody.

W roku ubiegłym organizatorem akcji był Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość, a w tym roku obowiązki organizacyjne przejął zamojski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jakie szkoły podstawowe wezmą udział w tegorocznej akcji poinformował dyrektor zamojskiego OSiR – u Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas akcji dzieci otrzymają kolorowe dzienniki rowerowe z naklejkami. Za każdą przejechaną trasę uczniowie otrzymują punkty w formie specjalnych nalepek, które umieszczane są na dużych plakatach wiszących w szkołach. Koordynator miejski akcji „Rowerowy maj” pracownik zamojskiego OSiR Rafał Turczyn przyznał,że zainteresowanie kampanią jest bardzo duże, a w trakcie akcji zostanie wyłoniona najbardziej rowerowa: „szkoła”, „klasa” oraz „uczeń”.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Za każdą przejechaną trasę uczniowie otrzymują punkty, a na koniec rywalizacji najlepsi zostaną uhonorowani nagrodami. Kto w roku ubiegłym został zwycięzca w kategorii : „szkoła”?

loadingŁaduję odtwarzacz...

W roku ubiegłym w kategorii najbardziej rowerowa: „szkoła” wygrała SP nr 2, która środki finansowe w wysokości 3000 zł przeznaczyła na sprzęt pływacki. Płetwy oraz asortymenty wodne pomocne są w lekcjach wychowania fizycznego, które odbywają się na krytej pływalni w Zamościu. Mateusz Ferens dodał, że najlepszym szkołom przyznane będą także środki pieniężne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podsumowanie kampanii „Rowerowy Maj” zaplanowano na 14 czerwca, a dzień później bo 15 czerwca zaplanowano rajd rowerowy „Eko Family Bike Tour Zamość”, którego I edycja odbyła się w roku ubiegłym. Rajd rowerowy cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Cykliści przejechali uliczkami miasta, a punktem docelowym był zamojski zalew, znajdujący się za Rotundą. W tym roku organizatorzy również planują rajd z metą nad zamojskim kąpieliskiem. Jazda rowerem zalecana jest wszystkim osobom, w każdym wieku, tak więc wszystkich sympatyków, którzy czas lubią spędzać aktywnie zachęcamy do jazdy na rowerach.

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe