Biłgoraj. Najpiękniejsze palmy i pisanki

  • 17.04.2019, 10:11
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Najpiękniejsze palmy i pisanki
Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju zorganizowało Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę i Palmę Wielkanocą. Rozstrzygnięcie konkursu było jednocześnie eliminacjami do szczebla wojewódzkiego, który odbył się w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Palmy z naszego regionu przodowały w Lublinie, gdyż z 208 zgłoszonych prac I miejsce zajęła Emilia Karwat z Karolówki w Gminie Frampol, która w rozmowie wyjaśniała, w jaki sposób wykonała swoją zwycięską palmę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W kategorii pisanka tradycyjna I nagrodę wywalczyła Marcela Ćwik z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, a II nagrodę Katarzyna Zygmunt z Korytkowa Dużego. W kategorii pisanka współczesna wyróżnienia przyznano Danucie Płoucha z Gminy Biszcza oraz Agnieszka Błaszkiewicz z Gminy Tarnogród.

Jak przyznaje dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej Dorota Skakuj, pisanki i palmy wielkanocne są naszym dziedzictwem narodowym i musimy zadbać o jego przetrwanie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W skład komisji konkursu powiatowego weszli: Beata Strzałka - etatowy członek Zarządu Powiatu, Tomasz Brytan i Małgorzata Okoń z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, a także Anna Wachowicz, Agnieszka Dziedzic i Magdalena Szewczuk z Wydziału Edukacji Starosta w Powiatowego w Biłgoraju. Wszystkim uczestnikom gratulował i dziękował za podtrzymywanie tradycji Jan Koman, kierownik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe