Gminne Biegi Przełajowe

  • 26.04.2019, 14:29 (aktualizacja 26.04.2019, 14:45)
  • Małgorzata Zaręba
Gminne Biegi Przełajowe
Przy Zespole Szkół w Żdanowie w piątek (26.04) odbyły się Gminne Biegi Przełajowe z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja pod patronatem Wójta Gminy Zamość.

Baza sportowa szkoły podstawowej z Żdanowie wyposażona jest w Moje boisko orlik 2014, gdzie można uprawiać takie dyscypliny sportowe jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, a na zielonych terenach można biegać i miło spędzić czas wolny. Z kompleksu boisk sportowych na co dzień korzysta młodzież szkolna oraz zawodnicy z Gminnego KS Ordynat Żdanów. Biegi przełajowe odbyły się na przyszkolnych terenach zielonych na dystansach: 200, 300, 600 i 800 m. W biegach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Zamość. Wszystkich zgromadzonych uczestników na szkolnym boisku serdecznie powitał Jarosław Kalbarczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, a otwarcia dokonał przewodniczący Rady Gminy Zamość, Wojciech Suchowicz.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakim zainteresowaniem cieszyły się Gminne Biegi Przełajowe?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Czerwieniec, specjalista do spraw sportu, turystyki i organizacji imprez Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, który w dniu zawodów pełnił funkcję sędziego głównego poinformował do kogo adresowane były zawody. Zdradził również dlaczego młodzież tak chętnie uczestniczy w przedsięwzięciach patriotyczno - sportowych oraz dlaczego  Gminne Biegi Przełajowe co roku odbywają się w Żdaniowie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Najlepszym biegaczom za zajęcie miejsc I-III wręczone zostały medale, a zawodnicy którzy zajęli miejsca I– VI otrzymali dyplomy. Miejsca na podium zajęli najlepsi zawodnicy, którzy najszybciej dobiegli do linii mety.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głównymi celami zawodów były:
- uczczenie 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości,
- propagowanie biegania jako najbardziej dostępnej aktywnej formy spędzania czasu wolnego,
- umożliwienie współzawodnictwa sportowego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zamość.

Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.
 
 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (42)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe