Basen w Tomaszowie lubelskim

  • 06.05.2019, 12:05 (aktualizacja 06.05.2019, 12:19)
  • Małgorzata Zaręba
Basen w Tomaszowie lubelskim
Ponad rok temu, bo 16 marca 2018 r. został ogłoszony przetarg na budowę krytej pływalni w Tomaszowie Lubelskim. Teren OSiR to: siłownia, nowoczesne tory wrotkarskie, trasy narciarskie i zaplecza restauracyjne, które już niebawem zostaną rozbudowane o basen.

Wieloletnie starania i oczekiwania mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego doczekają się realizacji. Obecnie mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego i okolic, aby skorzystać z atrakcji basenowych muszą dojeżdżać na kryte pływalnie do Zamościa, Horyń ca, Krasnegostawu, Chełma czy Lublina. Wiele osób, szczególnie młodzież szkolna chcąca dostać się na studia o charakterze sportowym, doskonali swoje umiejętności pływackie w Zamościu. Na wielu uczelniach wyższych wymagany jest egzamin sprawnościowy, dlatego tegoroczni maturzyści, którzy chcą pozytywnie zdać egzamin z części pływackiej korzystają z fachowych porad instruktorów i trenerów pływania właśnie w Zamościu. Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski przyznał, że na inwestycję rekreacyjno-  sportową mieszkańcy powiatu tomaszowskiego czekają od dawna.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na krytej pływalni znajdą się niecki baonowe, a z atrakcji wodnych typu jacuzzi czy zjeżdżalni z radością korzystać będą najmłodsi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wojciech Żukowski dodał, że zostały już przeprowadzone wstępne rozmowy z uprawnionymi ratownikami wodnymi, którzy chcieliby podjąć pracę zawodową na basenie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Termin zakończenia inwestycji został przewidziany na drugie półrocze 2020 roku.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie jest współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego oraz dzięki programowi rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe