Wszystko o domach letniskowych

  • 15.10.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Wszystko o domach letniskowych
Marząc o domku letniskowych mamy kilka ważnych kwestii do rozwiązania. Coraz częściej kupuje się gotowe projekty domów, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Istotne jest także wybór projektu szkieletowanego, który pozwala na budowanie także zimą. Więcej na ten temat poniżej.
  1. Gotowy projekt czy własny?
  2. Dom szkieletowy czy murowany?

Gotowy projekt czy własny?

Szukając gotowego projektu warto projekt domu letniskowego na Extradom, który oferuje domy szkieletowe. Takie rozwiązanie cieszy się sporem zainteresowaniem dzięki możliwości wizualizacji domu przed jego wybudowaniem, kosztorysowi czy dokumentacji. Mając ograniczony budżet, gotowy projekt jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ jego koszty są o wiele niższe i wahają się między 2, a 5 tysiącami złotych. Ten koszt zależy od metrażu i nowoczesnych rozwiązań takich jak energooszczędność, które są droższe. Kolejną zaletą jest czas realizacji. Po zakupie projektu można bezpośrednio wnioskować o pozwolenie na budowę i rozpocząć czynności adaptacyjne pod grunt. Wszystkie niezbędne formalności są wysłane do klienta w kilka dni od zapłaty. Indywidualny projekt natomiast wiążę się z długim czasem tworzenia planu i negocjacjami z architektem. Inną zaletą jest wgląd do tego jak będzie prezentował się budynek bez konieczności dostosowania go do działki. W przypadku indywidualnego projektu przewagą jest możliwość zaplanowania domku według potrzeb i oczekiwań od podstaw. Gotowe projekty także dają możliwość korekty, za którą się dodatkowo płaci. Kupując taki projekt mamy pewność, że został on przetestowany i sprawdzony przez poprzednich klientów oraz wszelkie usterki zostały skorygowane. Nie ma idealnego rozwiązania, dlatego wybór zależy od planowanego czasu oczekiwania na wybudowanie domu i możliwości finansowe.

Dom szkieletowy czy murowany?

Technologia szkieletowa pozwala na postawienia szybko domu, w którym można bezpośrednio zamieszkać, dlatego ma coraz więcej zwolenników. Taki dom można budować także zimą, ponieważ nie wymaga on prac wykonywanych na mokro. Warto wybrać firmę, która specjalizuje się w takim typie konstrukcji. Zaletą jest także łatwiejsze rozprowadzenie instalacji i wykończenie domu. Istotną kwestią jest uwzględnienie miejsca cięższych sprzętów, ponieważ nie można ich umieścić tylko na płycie gipsowo-kartonowej, która załamie się pod wpływem dużego ciężaru. Potrzebne są do tego profile, które wzmacniają ścianę na wysokości sprzętu. To duża zaleta dla osób, dla których ważny jest czas i chcą mieć gotowy projekt. Taki typ konstrukcji także łatwiej się nagrzewa i łatwo ochładza. Więcej na ten temat znajdziesz na poniższej stronie: http://www.housemarket.pl/inwestycje/102/domy_szkieletowe_czy_murowane_jakie_sa_najwieksze_zalety_obu_rozwiazan,19778.html.

Domy murowane wymagają więcej czasu, jednak ich zaletą jest dłuższa żywotność. Mogą także dłużej utrzymywać ciepło i chronią przed przegrzaniem, ale potrzebują więcej czasu na nagrzanie. Ważnym aspektem jest także izolacja akustyczna, która pozwala na pochłonięcie dźwięków przez ściany. Dzięki temu słychać mniej kroki, przesuwanie krzeseł czy inne hałasy. Ogromnym plusem domów murowanych jest większy wybór firmy budowlanej czy materiałów konstrukcyjnych. Zastanawiając się, który typ konstrukcji wybrać, warto wziąć pod uwagę, że dom szkieletowy jest rozwiązaniem dla jednego pokolenia, a murowany dla wielu. Decyzja jest indywidualna i zależy od planów życiowych oraz planowanego czasu przeprowadzki. W pierwszym przypadku jego czas wynosi do 4 miesięcy, a w drugim nawet 2 lata.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: