Jak ozdobić świecę?

  • 12.05.2022, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak ozdobić świecę?
Świece, choć funkcjonalne, w praktyce bardzo często odgrywają rolę ozdoby, nawet gdy nie są zapalone. Aby ładnie wyglądały i cieszyły oko, warto zadbać o ich odpowiednie udekorowanie. Istnieje wiele sposobów na to, jak to zrobić. Warto poznać kilka sprawdzonych, a przy tym naprawdę prostych metod i wybrać tę, która odpowiada nam najbardziej.

Ciekawa etykieta na świecę

Ozdobne świece w sklepach mają rozmaite kolory i kształty. Mogą również znajdować się w różnego rodzaju opakowaniach, takich jak szklane słoiczki, drewniane, metalowe lub kamienne osłonki itp. Wszystkie te elementy składają się na ostateczny efekt wizualny i to, czy dany produkt prezentuje się atrakcyjnie. Nie mniej ważne są także dobrze dopasowane etykiety – z ciekawą czcionką, motywem lub grafiką. Takie naklejki na świece zapewniają najczęściej producenci, dostosowując ich wygląd do założonej wcześniej idei. Jeżeli jednak świeca jest ich pozbawiona, warto pomyśleć samemu o udekorowaniu jej w taki sposób. Można do tego wykorzystać gotowe nalepki lub stworzyć własną, najlepiej z ozdobnego papieru (np. metalicznego, matowego, brokatowego – w zależności od preferencji). Wystarczy wyciąć ją w dowolnym, wybranym przez siebie kształcie. Ciekawym rozwiązaniem jest też napisanie na niej jakiegoś krótkiego hasła.

Wstążki, kokardy, koronka

Prostym i skutecznym sposobem ozdobienia świecy jest obwiązanie jej ozdobną wstążką. Może mieć ona dowolne kolory czy fakturę. Najważniejsze, aby pasowała do świecy i podobała się danej osobie. Należy przy tym pamiętać, że jeżeli umieszcza się ją bezpośrednio na świecy (a nie na osłonce czy słoiczku), trzeba zawiązać ją w bezpiecznym miejscu – tak, aby przypadkiem nie przypalił jej palący się płomień. W miarę spalania się świecy w pewnym momencie trzeba będzie ją zdjąć.

W podobny sposób można wykorzystać kokardę – do słoiczka można przykleić ją np. klejem na gorąco. Ten sam produkt można zastosować w przypadku przyczepiania jej do powierzchni świecy. Innym sposobem jest zastosowanie klejącej taśmy dwustronnej.

Na świecy można też umieścić koronkową ozdobę. Najlepiej, aby była na gumce – łatwo ją wówczas przesuwać w miarę spalania się świecy.

Dekoracje z kwiatów, owoców i innych dodatków

Gotowe świece oraz ich opakowania można też ozdobić kwiatami lub owocami – najlepiej suszonymi, ponieważ w takiej formie utrzymają się przez długi czas. W tym celu wystarczy przymocować je do danego produktu przy pomocy sznurka (nawlekając je na niego, a następnie obwiązując świecę) lub przy użyciu uniwersalnego kleju na gorąco. Podobnie można zrobić z innymi materiałami dekoracyjnymi, takimi jak koraliki, ziarna kawy czy kryształki. Dzięki temu istnieje szansa, aby w łatwy i szybki sposób nadać nowe życie nawet z pozoru zwykłej i mało ciekawej świecy.

Grupa Tipmedia
-- Artykuł partnera --
Podziel się: