Buty dla chłopca – jak wybrać parę, z której będzie zadowolony?

  • 23.06.2022, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Buty dla chłopca – jak wybrać parę, z której będzie zadowolony?
Kupno idealnych butów nigdy nie jest zadaniem prostym. Jeszcze trudniej znaleźć odpowiednie buty codzienne dla kogoś innego, szczególnie jeśli mówimy o dziecku w wieku wczesnoszkolnym. Wystarczy jednak pamiętać o kilku aspektach, by znaleźć buty chłopięce, dzięki którym Twój urwis będzie zadowolony, a Ty – spokojna o jego bezpieczeństwo. Zapraszamy do lektury!

Jakie buty chłopięce wybrać? Odpowiedni materiał to podstawa!

Wchodząc do sklepu obuwniczego z kilkuletnim dzieckiem, możemy być niemal pewni tego, że będzie ono chciało przymierzać w pierwszej kolejności buty, które zachwycą je wizualnie. Tutaj rolę do odegrania masz Ty – rodzic. Musisz bowiem zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonane obuwie.

Dlaczego jest to ważne? Przede wszystkim, dlatego, że dziecięca stopa nie powinna się w bucie pocić. Z tego powodu buty chłopięce powinny być wykonane z materiału przepuszczającego powietrze i pozwalającego skórze oddychać. Najlepiej sprawdzi się bawełna lub skóra naturalna, ale dużą popularnością wśród dzieci w wieku szkolnym cieszą się również adidasy wyposażone w oddychającą siateczkę. Pamiętaj, że dla małych dzieci lepszym wyborem będą buty zapinane na rzepy, natomiast na buty sznurowane można postawić dopiero w przypadku dzieci starszych.

Dobre buty dziecięce – cechy

Warto mieć świadomość tego, że dobre buty dziecięce powinny także posiadać pewne cechy, które decydują o tym, że ich użytkowanie będzie komfortowe. Cechy, na które w szczególności należy zwrócić uwagę, to:

  • podeszwa – powinna być jak najbardziej elastyczna, zwłaszcza w przypadku dzieci lubiących aktywne spędzanie wolnego czasu;
  • czubek – wybierz buty dziecięce, które mają szeroki i wysoki czubek. Dzięki temu chłopiec będzie mógł swobodnie ruszać palcami.

To oczywiście nie wszystko… Nie ma wątpliwości co do tego, że kluczowe znaczenie dla wygody dziecka ma rozmiar buta. Należy go określić poprzez zmierzenie długości stopy dziecka i dodanie do wyniku 5-12 mm. Otrzymaną długość należy odnieść do tabeli rozmiarów, która obowiązuje w konkretnym sklepie.

Gdzie kupować buty dla chłopca? Najlepszy wybór to Coccodrillo!

Gdzie najlepiej kupować codzienne i sportowe obuwie dziecięce? Buty dziecięce można obecnie znaleźć w wielu sklepach odzieżowych i obuwniczych. Naszym zdaniem najlepszą opcją jest jednak korzystanie nie z propozycji popularnych sieciówek, a z ofert sklepów odzieżowych, które są skoncentrowane stricte na potrzebach najmłodszych.

Dlaczego polecamy to rozwiązanie? Ponieważ korzystając z ofert sklepów takich jak Coccodrillo, masz pewność, że dziecko będzie miało naprawdę duży wybór wysokojakościowego obuwia. Zapoznaj się z ofertą tej marki na stronie internetowej Coccodrillo – znajdziesz tam zarówno klasyczne trampki, jak również modne w ostatnich sezonach sneakersy dziecięce w różnych kolorach. Co więcej, tego typu zaufane marki dają gwarancję, że obuwie będzie spełniało normy bezpieczeństwa i będzie posiadało stosowne certyfikaty.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: