Najlepsze oferty kredytów hipotecznych

  • 08.11.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Najlepsze oferty kredytów hipotecznych
Czy wiesz, że już 4 miliony dorosłych Polaków zaciągnęło kredyt hipoteczny w jednym z banków komercyjnych, które działają na terenie naszego kraju? Eksperci rynku finansowego oraz deweloperzy potwierdzają, że chociaż coraz więcej mieszkańców Polski nabywa nieruchomości za gotówkę, to kredyty hipoteczne wciąż cieszą się ogromną popularnością. Sprawdź, jak zaciągnąć ten najlepszy, Pamiętaj, że warunki takich zobowiązań zmieniają się bardzo szybko i należy dobierać je indywidualnie, patrząc na własne potrzeby, oczekiwania, ale też możliwości finansowe.

Kredyty hipoteczne - finansowe wsparcie na mieszkanie

Kredyty hipoteczne są zobowiązaniami celowymi. Oznacza to, że kredytobiorca musi wskazać konkretną nieruchomość, jaką chce nabyć w ramach takiego wsparcia. Co więcej, to produkt banku, który dedykowany jest jedynie tym klientom, którzy są w stanie spełnić jasne warunki instytucji bankowych.

Przede wszystkim kredyty hipoteczne wymagają określonej zdolności kredytowej. Na taką składają się nie tylko dochody kredytobiorcy, ale również źródło ich generowania. Co więcej, bank weryfikuje też historię kredytową swoich klientów. Ci, którzy inne zobowiązania kredytowe spłacali nieterminowo albo nadal posiadają zaległości z tytułu ich spłaty, raczej nie mają szans na otrzymanie środków na mieszkanie.

Pamiętajmy również, że kredyty hipoteczne wymagają wniesienia wkładu własnego. To dodatkowe zabezpieczenie, jakiego żąda bank na wypadek ewentualnej niewypłacalności swojego klienta. W 2019 roku wkład własny wynosi minimum 20% wartości całego kredytu hipotecznego.

Okazuje się jednak, że każdy kredyt hipoteczny posiada indywidualne warunki oraz ograniczenia. Nie da się wskazać jednej, najlepszej oferty, z której z powodzeniem może skorzystać każdy. Jak wybrać ten najbardziej atrakcyjny kredyt hipoteczny? Kalkulator oraz rankingi kredytowe to narzędzia, które z całą pewnością w tym pomagają.

Kredyty hipoteczne - kalkulator kosztów zobowiązania na mieszkanie

Jeśli w wyszukiwarce internetowej wpiszesz hasło typu "kalkulator kredyt hipoteczny", znajdziesz intuicyjne narzędzia, dzięki którym oszacujesz koszty kredytu na nieruchomość. Okazuje się także, że to narzędzie sprawdzi się też w ramach sprawdzenia własnej zdolności kredytowej. To świetna opcja dla tych, którzy nie są pewni, czy spełniają wszelkie warunki, jakie stawia bank. Warto to sprawdzić, zanim do banku zostanie skierowany wniosek o kredyt. Należy wiedzieć, że odmowa kredytu hipotecznego zostaje zapisana w historii kredytowej i może skutkować kolejnymi odmowami ze strony innych instytucji bankowych.

Jak sprawdzić, czy otrzymamy kredyt hipoteczny? Kalkulator zdolności kredytowej to proste narzędzie. Wystarczy wpisać w odpowiednie miejsce wartość zobowiązania kredytowego, generowane dochody oraz czas trwania umowy kredytowej. Ten w kilka sekund wskaże, czy w ogóle jest szansa na otrzymanie finansowego wsparcia. Na tej samej zasadzie działają kalkulatory kosztów kredytu hipotecznego, które uwzględniają oprocentowanie, marżę oraz dodatkowe koszty około kredytowe.

Należy jednak wskazać, że o ile kalkulatory pomagają oszacować zdolność kredytową oraz przewidywane koszty, to nigdy nie stanowią konkretnej oferty banków. Po takie należy kierować się bezpośrednio do oddziałów tychże instytucji. Sytuacja każdego kredytobiorcy jest inna, a warunki kredytowe dobierane są indywidualnie. Wiele z nich jest elastycznych, kryteria można również negocjować. Tylko indywidualne rozmowy z bankiem pozwalają wypracować najlepszą opcję, zgodnie z którą zostanie zaciągnięty kredyt hipoteczny. Zawsze warto zresztą udać się do kilku różnych banków, by porównać oferowane wsparcie. By poznać te wstępne, można skorzystać z rankingów kredytów hipotecznych. To zestawienia, które porównują najważniejsze parametry kredytowe i przedstawiają je, biorąc pod uwagę propozycje co najmniej kilku instytucji bankowych. Dane w rankingach także są poglądowe i nie należy traktować ich jako konkretną ofertę.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: