Korekta nosa i brody bez skalpera? To możliwe!

  • 02.12.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Korekta nosa i brody bez skalpera? To możliwe!
Broda i nos to elementy twarzy, które znajdują się w centralnej jej części i decydują o całościowym wyglądzie twarzy. Jednocześnie są to te element wraz z ustami, z wyglądu których jesteśmy najmniej zadowoleni. Nie dziwi zatem, że do gabinetów medycyny estetycznej trafiają osoby, które poszukują metody na skorygowanie kształtu nosa i brody. I takie metody istnieją – a co więcej, nie wymagają użycia skalpela. O takich procedurach o znikomej inwazyjności porozmawiamy z ekspertem lekarzem medycyny estetycznej w Klinice Neonia Ewą Kopycińską.

- Wiele osób szuka sposobu na skorygowanie wielkości i kształtu nosa czy ust. Doraźne metody to np. modelowanie kształtu nosa i ust makijażem. Jest to jednak metoda krótkotrwała, poza tym nie można w ten sposób uzyskać zadowalających efektów. Jaka jest bardziej trwała metoda korygowania kształtu ust i nosa?

 

Kiedyś trwałe korygowanie nosa i brody wymagało przeprowadzenia operacji plastycznej. Dziś nie trzeba posuwać się do tak radykalnych rozwiązań, gdyż istnieją metody znacznie mniej inwazyjne – a równie skuteczne. Mowa o modyfikowaniu kształtu nosa i brody kwasem hialuronowym. Usieciowany kwas hialuronowy to preparat o optymalnej plastyczności, który umożliwia modelowanie kształtu nosa, a także korygowanie kształtu i wielkości ust. Jest to bezpieczny preparat, doskonale tolerowany przez organizm i biokompatybilny, który pozostaje w miejscu iniekcji na kilka – kilkanaście miesięcy. Jednorazowe wykonanie zabiegu pozwala zatem na długotrwałe skorygowanie wyglądu nosa brody, oraz ust.

 

- W jak szerokim zakresie możemy skorygować wygląd nosa i ust?

 

Jeśli chodzi o usta, kwas hialuronowy umożliwia powiększenie ust https://drkopycinska.krakow.pl/zabiegi/powiekszenie-ust/, a także skorygowanie ich kształtu. Można podkreślić łuk Kupidyna, skorygować asymetrię między wargą górną i dolną lub między lewą a prawą stroną ust. Kwas hialuronowy umożliwia ponadto podniesienie opadających kącików ust. Preparat z usieciowanym kwasem hialuronowym daje ponadto duże możliwości metamorfozy kształtu nosa i brody. Iniekcje kwasu hialuronowego pozwalają na skorygowanie niesymetrycznego nosa, nierówności grzbietu nosa, zredukowania garbka na nosie czy zbyt dużej wklęsłości nosa oraz uwidocznienia brody.

 

- Czy osoba poddająca się takiemu zabiegowi może mieć pewność, że uzyskany zostanie naturalny efekt?

 

Zabieg powinien być poprzedzony szczegółową konsultacją lekarską, w czasie której analizowane są rysy całej twarzy oraz omawiane są oczekiwania pacjenta wobec zabiegu. Wysokiej klasy specjalista umie odmówić wykonania zabiegu osobom, które mają nierealne oczekiwania. Ostateczny kształt nosa, brody i ust musi harmonizować z resztą twarzy. Dzięki temu uzyskany zostaje bardzo naturalny efekt, który nie nasuwa na myśl jakiejkolwiek ingerencji lekarza medycyny estetycznej. Widać zauważalną poprawę w wyglądzie twarzy, jednak zmiana jest bardzo naturalna.

 

- Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu modelowania ust, brody czy nosa kwasem hialuronowym?

 

Tego typu zabieg na pewno nie może być wykonany u osób uczulonych na kwas hialuronowy https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy/. Kolejne przeciwwskazania do zabiegu to m.in. schorzenia autoimmunologiczne, skłonność do powstawania bliznowców, choroba nowotworowa, infekcje skórne. Ponadto iniekcje kwasu hialuronowego nie są wykonywane u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

 

- Przejdźmy zatem do szczegółów – jak wygląda zabieg krok po kroku?

 

Pierwszym etapem zabiegu jest miejscowe znieczulenie miejsc, które będą ostrzykiwane kwasem hialuronowym. W tym celu na skórę aplikowany jest krem znieczulający z lidokainą. Następnie kwas hialuronowy jest wprowadzany w określone miejsca przy pomocy cieniutkiej igły. Kwas hialuronowy podawany jest stopniowo, małymi objętościami – pozwala to na precyzyjne modelowanie wybranych elementów twarzy. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest fakt, że pacjent może na bieżąco oceniać efekty zabiegu, a lekarz – natychmiast korygować wygląd twarzy. Wiele zależy od poczucia estetyki lekarza wykonującego zabieg. Zabieg trwa około pół godziny.

 

- A co po zabiegu? W jaki sposób należy pielęgnować miejsce iniekcji kwasu hialuronowego?

 

Kwas hialuronowy jest związkiem higroskopijnym, zatem wiąże wodę – a to sprzyja pojawieniu się lekkiej opuchlizny w miejscu iniekcji. Ponadto sam proces nakłuwania podrażnia tkanki i sprzyja ich obrzękowi. Obrzęk i zaczerwienienie ustępują samoistnie w przeciągu kilkunastu godzin. Należy unikać podrażnień skóry, stosowania makijażu czy dotykania miejsc iniekcji. Unikać należy ekspozycji na słońce oraz korzystania z sauny.

 

- Jak często należy powtarzać zabieg?

 

Nieoperacyjna korekta kształtu nosa i ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to zabieg, którego efekty utrzymują się tak długo, jak długo preparat z kwasem hialuronowym pozostaje w miejscu iniekcji. Kwas hialuronowy to związek występujący fizjologicznie w organizmie, a za jego degradację odpowiadają specjalne enzymy – hialuronidazy. Enzymy te degradują także kwas hialuronowy wprowadzony w postaci wypełniacza. Czas utrzymywania się efektu zależy zatem od tempa degradacji kwasu hialuronowego. W przypadku nosa czy brody, czyli elementu twarzy nie objętego zaawansowaną mimiką, efekt może utrzymywać się do 18 miesięcy, natomiast w przypadku ust – do 12 miesięcy. Degradację kwasu hialuronowego przyspiesza palenie papierosów oraz ekspozycja na słońce. Zabieg można powtarzać w razie potrzeby i najlepiej zdecydować się na to wówczas, gdy całość wypełniacza nie została jeszcze zdegradowana. Efekty kolejnych zabiegów utrzymują się nieco dłużej.

 

- A czy coś może pójść nie tak?

 

W przypadku modelowania nosa czy ust wypełniaczem z kwasem hialuronowym powikłania zdarzają się niezwykle rzadko. Mogą one przyjmować postać alergii, krwiaków, infekcji, ropni, a w skrajnych przypadkach – martwicy. Jeśli zabieg przeprowadzony przez profesjonalistę upoważnionego do wykonywania tego typu procedur czyli lekarza medycyny estetycznej, a do zabiegu wykorzystywany jest certyfikowany preparat – wówczas ryzyko wystąpienia powikłań jest znikome.

Artykuł powstał we współpracy z https://neonia.com.pl/

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: