Zwalczanie komarów - metody domowe vs. profesjonalne

  • 02.07.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Zwalczanie komarów - metody domowe vs. profesjonalne
Mieszkańcy domów jednorodzinnych i bloków, które znajdują się w bliskiej odległości od terenów zielonych lub ich miejsce zamieszkania znajduje się na przedmieściach i na wsi, często borykają się z problematycznymi komarami. Nikt nie lubi zasypiać, gdy słyszy nieustanne bzyczenie nad głową i budzić się z dużą ilością niezwykle swędzących pogryzień, więc każdy szuka idealnych metod na walkę z tymi owadami. 

Czy stosowanie domowych i naturalnych metod może pomóc? Jak działają profesjonalne środki owadobójcze i czy zabiegi z pomocą firmy DDD są opłacalne? Dziś chcemy przedstawić Państwu kilka możliwości, porównując znane i sprawdzone metody walki z komarami.

Naturalne metody – słabe, krótkotrwałe lub absurdalne 

Stosowanie kocimiętki lub hodowla pelargonii nie przyniosą użytkownikom satysfakcjonujących efektów, ponieważ żeby rezultat był widoczny, należałoby umieścić od kilku do kilkunastu takich roślin w pomieszczeniu – posadzenie ich w ogrodzie na dużej przestrzeni, również nie będzie zauważalnym rozwiązaniem, ponieważ komary są niezwykle zdeterminowane i żądne krwi. 

Innymi proponowanymi metodami, które są znane i lubiane przez wędkarzy oraz działkowiczów, to stosowanie olejków wanilinowych, zapachów cytrynowych, cynamonowych lub migdałowych – w tym wypadku możemy spodziewać się, że uda się odstraszyć owady, jednak szczęście nie będzie trwało dłużej niż godzinę. 

Ostatnim proponowanym rozwiązaniem, jest stosowanie octu lub terpentyny. Pierwszy sposób wymaga położenia gąbki z octem na parapecie lub obok łóżka, ponieważ intensywny i ostry zapach odstrasza owady – jednak u użytkowników również może wywołać niezbyt przyjemne odczucia. Drugi wymaga postawienia otwartego pojemnika z terpentyną w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu, substancja skutecznie uśpi wszystkie owady i wystarczy je później zamieść, jednak pomieszczenie trzeba dokładnie wywietrzyć, ponieważ wdychanie oparów terpentyny jest szkodliwe – prawdopodobnie w tym samym momencie, wpuścimy kolejne komary do swojego pokoju. 

Lampy, moskitiery lub świece i kadzidła

Sklepy z wyposażeniem ogrodowym, pełne są akcesoriów pozwalających na skuteczną walkę z owadami – lampy z niebieskim światłem UV, są obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań wśród użytkowników, który cieszy się niezwykle pozytywnymi opiniami. 

Świetlówki UV-A przyciągają owady swoim światłem, a gdy te chcą dolecieć jak najbliżej do źródła, zostają po prostu złapane na elektrycznej kratce. Niektóre modele posiadają również wiatrak, który wciąga owady znajdujące się w pobliżu, więc jego skuteczność jest jeszcze większa. Jedyną wadą jest emitowania światła i dźwięku w czasie pracy oraz kontaktu owada z “grillem”, ponieważ wielu osobom może to przeszkadzać w czasie snu. 

Akcesoriami, które powinny znajdować się w każdym domu, są moskitiery w oknach, które może nie zatrzymają wszystkich owadów, jednak większość na pewno. Ograniczają w ten sposób liczbę komarów w pokoju do minimum. Warto nabyć również specjalne świece i kadzidła, jednak również mogą one pozostawiać wiele do życzenia i stosowanie ich jest możliwe jedynie na zewnątrz. 

A może jednak profesjonalne odkomarzanie? 

Chcąc pozbyć się komarów w sposób profesjonalny, istnieje możliwość wykorzystania m.in. takich metod jak:

  • chemiczna (opryskowa lub zamgławienie), 
  • biologiczna,
  • fizyczna. 

Najczęściej wybieraną opcją przez klientów, którzy chcą pozbyć się komarów w swoim gospodarstwie domowym, jest metoda chemiczna, polegająca na zamgławianiu terenu, który znajduje się wokół obiektu interesantów.

Delikatna mgła wyprodukowana przez rozpylacze pracowników firmy DDD, dociera do najdrobniejszych szczelin i roślinności – zabija ona w ten sposób i odstrasza maksymalną ilość owadów. Przykleja się również do elementów otoczenia, dzięki czemu efekt utrzymuje się niezwykle długo, a zmniejszona obecność komarów, widoczna jest przez cały sezon wakacyjny. 

Więcej o usługach odkomarzaniu dowiesz się na https://www.stander.pl/uslugi/Odkomarzanie/

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: