Podatki trzeba płacić, czyli jak rozliczyć PIT za 2019 rok?

  • 12.02.2020, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Podatki trzeba płacić, czyli jak rozliczyć PIT za 2019 rok?
Czas rozliczeń z fiskusem zbliża się nieubłaganie. Nie jest to może najprzyjemniejsza czynność, ale trzeba przez nią przebrnąć. Podatki są jedną z nielicznych pewnych rzeczy na tym świecie, które wcześniej czy później nas spotkają. Rozliczone dokładnie, zgodnie z obowiązującymi terminami, nie są niczym, czego wypadałoby się bać. Im szybciej się rozliczymy, tym lepiej dla nas, zwłaszcza jeśli oczekujemy, np. zwrotu części należności odprowadzonych do skarbówki.

1. Rozliczenie poprzez internet

2. Najpopularniejszy PIT w Polsce

3. Nowoczesność dla każdego

Rozliczenie poprzez internet

Coraz popularniejszą formą rozliczania się z naszych należności podatkowych jest możliwość złożenia PIT za 2019 rok online. W tym celu wystarczy skorzystać ze strony w internecie, która umożliwia nam taką opcję. By się na niej zarejestrować wystarczy tylko podać kwotę przychodu z naszego ubiegłorocznego zeznania podatkowego – będzie to swoisty weryfikator naszej tożsamości. Wypełnienie PIT online nie jest trudne – specjalny program poprowadzi nas jak po sznurku od rubryki do rubryki, korygując na bieżąco nasze błędy obliczeniowe, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że PIT online za 2019 rok wypełniliśmy prawidłowo.

Najpopularniejszy PIT w Polsce

Większość z nas dokona zeznania podatkowego poprzez rozliczenie PIT-37. Jest to jedna z najpopularniejszych form rozliczenia w Polsce, której podlega nieco ponad osiemdziesiąt procent podatników oraz podatniczek nad Wisłą. Złożenie PIT online w 2020 roku jest całkiem interesującą formą ominięcia kolejek w urzędach skarbowych lub na poczcie. PIT elektroniczny zaoszczędzi nam wiele czasu oraz pozwoli wypełnić się w zaciszu domowym, przy kubku aromatycznej kawy lub herbaty. Wystarczy komputer, z drukarką lub bez, by złożyć PIT 37 przez internet. Po złożeniu, np. PIT-37, otrzymamy Urzędowe Poświadczenie Odbioru (tzw. UPO) w formie elektronicznej – pdf który otrzymamy powinniśmy przechowywać przez pięć lat. Oczywiście wszystkie deklaracje PIT online możemy sobie wydrukować w formie papierowej, jeśli tak wolimy – nic nie stoi nam na przeszkodzie, by tak uczynić.

Nowoczesność dla każdego

PIT przez Internet to powiew XXI wieku – mocny i zdecydowany. Deklaracje elektroniczne szturmem zdobyły świat podatków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Czy to najpopularniejszy PIT 37 online, czy też inne deklaracje PIT przez internet – nie ma żadnych przeszkód, by z nich skorzystać już w tym roku. Wysyłamy PIT internetowo i możemy spać spokojnie, aż do następnego roku podatkowego. Oczywiście PIT elektronicznie możemy także skorygować – przewidziano też taką opcję. Warto spróbować tego na własnym komputerze.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: