Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Poznajmy naszego orędownika

Wspomnienia o nim, unikatowe zdjęcia, a nawet film, na którym można go zobaczyć – wszystko to i znacznie więcej można oglądać w Izbie Pamięci bł. Stanisława Starowieyskiego, która powstała w lewej oficynie klasztoru Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach.
Poznajmy naszego orędownika

Jej poświęcenia dokona 23 września bp Mariusz Leszczyński. Uroczystość rozpocznie o godz. 10.30 Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. W imieniu organizatorów wydarzenia, a więc Sióstr Franciszkanek, Wójta Gminy Łabunie i Diecezjalnego Asystenta Akcji Katolickiej, zaprasza s. Irena Murawska, współinicjatorka powstania Izby.

POSŁUCHAJ

Wystawa prezentuje nie tylko postać bł. Stanisława Starowieyskiego, ale i burzliwe dzieje pałacu w Łabuniach, z którym związane były rody Zamoyskich i Szeptyckich.
POSŁUCHAJ

Siostry Franciszkanki zapraszają do zwiedzania Izby. Warto także odwiedzić cmentarz Sióstr, na którym spoczywają prochy błogosławionego.
POSŁUCHAJ

Dodajmy, że w uroczystym otwarciu Izby Pamięci bł. Stanisława Kostki Starowieyskiego udział wezmą prawdopodobnie jego potomkowie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze