Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Diecezjalna inauguracja Roku Rodziny

W najbliższy piątek (19.03) Kościół zainauguruje Rok Rodziny.
Diecezjalna inauguracja Roku Rodziny

To inicjatywa ogłoszona przez papieża Franciszka, z okazji 5. rocznicy wydania adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”. Będzie to czas poświęcony refleksji nad adhortacją i okazją do pogłębienia treści dokumentu. Adhortacja „Radość miłości” proponuje nam na nowo ideał miłości małżeńskiej i rodzinnej, zaznacza ks. Maciej Lewandowski, duszpasterz rodzin w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

POSŁUCHAJ

Szczególnym patronem Roku Rodziny będzie święty Józef.

POSŁUCHAJ

Rok Rodziny w diecezji zamojsko-lubaczowskiej zainaugurujemy uroczystą Eucharystią w najbliższy piątek (19.03) w zamojskiej katedrze.

POSŁUCHAJ

Homilię podczas tej Mszy św. wygłosi diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. Maciej Lewandowski. Dodajmy, że tę Eucharystię będziemy transmitować na naszej antenie.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Zamościu we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego i Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego przygotował szereg inicjatyw dla głębszego przeżywania Roku Rodziny.

POSŁUCHAJ

Rok Rodziny zakończy się w czerwcu przyszłego roku podczas 10. Światowego Spotkania Rodzin z papieżem w Rzymie.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze