Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Biłgoraj. V Powiatowy Konkurs Wiedzy Biblijnej

Po dwóch latach przerwy spowodowanej przez pandemię, 28 kwietnia 2022r. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego we współpracy z Parafią św. Jerzego w Biłgoraju i Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zorganizowała V Powiatowy Konkurs Wiedzy Biblijnej z Ewangelii św. Mateusza.
Biłgoraj. V Powiatowy Konkurs Wiedzy Biblijnej

Z 12 szkół z powiatu biłgorajskiego zgłosiło się 43 uczestników z klas IV-VIII, którzy rozwiązywali zadania konkursowe sprawdzające znajomość Ewangelii i jej przesłania.

 

Na początek wszyscy uczestnicy zgromadzili się w Kościele pw. Świętego Jerzego, aby wziąć udział we wspólnej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem ks. Marcina Pudo wraz z przybyłymi kapłanami-katechetami.

 

Następnie zebrani udali się do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego. Pani dyrektor Teresa Bogdanowicz-Bordzań, uroczyście otwierając konkurs, przytoczyła słowa patrona szkoły, ks. Jana Twardowskiego: „W jakimkolwiek języku weźmiemy do ręki Ewangelię, poczytamy wszystko od Betlejem po Golgotę, przekonamy się, że nikomu na świecie nie możemy tak wierzyć, jak Jezusowi”. Słowa powitania i podziękowania skierowała do przybyłych uczniów wraz z opiekunami.

 

Po części pisemnej uczniowie uczestniczyli w warsztatach biblijnych, które rozwijały temat tegorocznego programu duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa”. Ewangelista Mateusz został ukazany jako przykład człowieka, który ukształtowany w „szkole” Jezusa, podjął dzieło głoszenia Dobrej Nowiny o Królestwie Bożym pełnym pokoju. Celem warsztatów, według prowadzącego ks. Marcina Pudo, było ukazanie młodemu pokoleniu św. Mateusza jako wzoru podążania drogą Jezusa-Mistrza i wypełniania Jego misji Pokoju. Spotkanie ubogaciły wspólne śpiewy przy akompaniamencie gitary pod kierunkiem pana organisty Mariusza Sobczaka.

 

Uczestnicy wyrażali radość z udziału w konkursie, podobały się im warsztaty oraz atrakcyjne nagrody książkowe.

 

LAUREACI KONKURSU

KATEGORIA KL. IV-VI

I miejsce

Aleksander Magoch  – Szkoła Podstawowa im. Marii Curie Skłodowskiej w Tarnogrodzie

II miejsce

Dominika Popko – Szkoła Podstawowa im Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej

Karol Krasny – Szkoła Podstawowa im. Powstania Styczniowego w Potoku Górnym

III miejsce

Tomasz Bielak – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

Wyróżnienia:

Milena Jabłońska – Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym

Izabela Rykowska – Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie

Aleksandra Ćwikła – Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym

 

KATEGORIA KL. VII-VIII

I miejsce

Łukasz Nowicki –Szkoła Podstawowa im. Marii Curie Skłodowskiej w Tarnogrodzie

II miejsce

Oliwia Cichoń – Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym

III miejsce

Jakub Furmanek – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju

Wyróżnienia:

Wiktor Banach – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

Zofia Chmiel – Szkoła Podstawowa w Radzięcinie

Franciszek Gnyp –  Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju

 

/Inf. nadesłana: Elżbieta Jasielska/



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Pozdrowienia dla Pani EwelinyData dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia PolańskaAutor komentarza: Bogusława z ZamościaTreść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka KościelnegoAutor komentarza: MMTreść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram.Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w LeżajskuAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Super!Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w NowosiółkachAutor komentarza: SilwaTreść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy.Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Cieszę się że po raz kolejny mogę wysłuchać tych wartościowych Rekolekcji.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2026