Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 02:28
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

III Dzień Prymasowski Zamość 2023

Młodzi ludzie poznawali patrona swojej szkoły
III Dzień Prymasowski Zamość 2023
Autor: Łukasz Kot

W środę (31.05.2023 r.) odbył się już po raz trzeci Dzień Prymasowski organizowany przez Fundację Dom Trzeciego Tysiąclecia im. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Zamościu. W Dniu Prymasowskim uczestniczyli uczniowie szkół których patronem jest błogosławiony kardynał Wyszyński, prymas Polski. Na terenie Diecezja zamojsko-lubaczowskiej jest dziewięć takich szkół - podkreśla senator Jerzy Chróścikowski, przewodniczący Rady Fundacji.

POSŁUCHAJ

Podczas III Dnia Prymasowskiego odprawiona została Msza święta pod przewodnictwem ks. Marka Żura rektora kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Miało też miejsce otwarcie wystawy poświęconej prymasowi. Dokonał tego Łukasz Kot przewodniczący Civitas Christiana. Uczestnicy zwiedzili powstający Dom Trzeciego Tysiąclecia im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu oraz uczestniczyli w questingu po Zamościu ,,Śladami biskupa Wyszyńskiego". Z młodzieżą rozmawiał Łukasz Kot.

POSŁUCHAJ

Na zakończenie wszystkim uczestnikom zostały rozdane nagrody i upominki.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A