Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 03:31
Reklama Zamojska Fundacja Kapitału Społecznego

Zapowiedzi diecezjalne 27 czerwca

Na zapowiedzi diecezjalne zapraszamy w każdy czwartek o 14:20.
Zapowiedzi diecezjalne 27 czerwca

2024-07-04

W tym wydaniu zapowiedzi zaprosimy na rowerową pielgrzymkę z Biłgoraja na Jasną Górę. Powiemy także, o tym jak dobrze duchowo przeżyć okres wakacyjny i urlopowy. Tradycyjnie zachęcimy do modlitwy w intencji naszej diecezji i wszystkich przygotowywanych w niej inicjatyw.


2024-06-27

W tym wydaniu zapowiedzi cały szereg zaproszeń na piesze pielgrzymki na uroczystości odpustowe do Krasnobrodu, a także o programie tych uroczystości w sanktuarium krasnobrodzkim. Powiemy też o sobotniej uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy do wysłuchania.


2024-06-20

W tym wydaniu zapowiedzi diecezjalnym zaprosimy na święto patronalne wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca i na festyn rodzinny do Tomaszowa. Powiemy talze o zbliżających się mistrzostwach dla LSO w piłce nożnej halowej. Tradycyjnie zaprosimy do modlitwy w intencji diecezji.

 

2024-06-13

W kolejnym wydaniu zapowiedzi diecezjalnych powiemy o pieszej pielgrzymce z Biłgoraja do Radecznicy i o zakończeniu kursu lektorskiego w rejonie zamojskim. Zaprosimy na III Exodus Rodzin do Górecka Kościelnego oraz na Niedzielę Radiową do parafii w Jarczowie. Tradycyjnie zachęcimy do modlitwy w intencji naszej diecezji i wszystkich przygotowywanych w niej inicjatyw.

 


2024-06-06

W tych zapowiedziach powiemy o dzisiejszym zakończeniu oktawy Bożego Ciała oraz jutrzejszej uroczystości NJSPJ. Zaprosimy na sympozjum o MB Sokalskiej,  na pielgrzymkę z Dynisk do Uchnowa na Ukrainie, a także do udziału w nowennie przygotowującej do jubileuszu koronacji obrazu MB Sokalskiej. Powiemy też o zbliżającej się Niedzieli Radiowej w parafii pw. św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim, a także o obchodach 25. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Zamościu.


2024-05-30

W tym wydaniu zapowiedzi diecezjalnych powiemy o uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, o Diecezjalnej Pielgrzymce Chorych do Krasnobrodu, a także o Diecezjalnej Pielgrzymce Kół Gospodyń Wiejskich. Będzie też zaproszenie na Festiwal Pieśni ku czci Serca Pana Jezusa w Krynicach. Tradycyjnie zaprosimy także do modlitwy w intencji naszej diecezji.


2024-05-23

W tych zapowiedziach powiemy o dzisiejszym święcie Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zapowiemy sobotnie (25.05) święcenia kapłańskie w zamojskiej katedrze i pielgrzymkę Legionu Maryi do Radecznicy. Będzie też o adoracji dla kobiet, "Różańcu dla Matki" oraz uroczystościach odpustowych w parafii na zamojskiej Karolówce.


2024-05-16

W zapowiedziach diecezjalnych powiemy o Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę, o Wigilii Zesłania Ducha Świętego w Zamościu, zaprosimy także na Niedzielę Radiową do parafii w Łukowej, na spotkanie dla singli, a także na warsztaty dla małżeństw. Tradycyjnie zaprosimy też do modlitwy w intencji naszej diecezji.

 


2024-05-09

W dzisiejszych zapowiedziach zaprosimy do Radecznicy na uroczystości 360. rocznicy objawień św. Antoniego, na pielgrzymkę strażaków do sanktuarium w Hrubieszowie, na pielgrzymkę rolników i festiwal maryjny do Lipska k. Zamościa oraz na warsztaty małżeńskie. Tradycyjne podamy harmonogram adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji naszej diecezji na najbliższy tydzień


2024-05-02

W tym wydaniu zapowiedzi diecezjalnych powiemy o uroczystości NMP Królowej Polski, zbliżającej się peregrynacji obrazu MB Odachwowskiej w parafiach naszej diecezji. Zaprosimy także na Niedzielę Radiową do parafii Uchanie oraz do modlitwy w intencji naszej diecezji.


2024-04-25

W zapowiedziach przypomnimy o trwającym Tygodniu Modlitw o Powołania, zaprosimy na "Niedzielę Radiową" do parafii Sitaniec, a także do udziału w adoracji prowadzonej przez duszpasterstwo kobiet w Hrubieszowie. Pojawi się też zaproszenie na spotkanie imieninowe księdza biskupa Mariana Rojka oraz na warsztaty dla małżeństw. Jak zawsze będzie też zaproszenie do modlitwy w intencjach naszej diecezji.

 


2024-04-18

W tym wydaniu zapowiedzi zaprosimy na Niedzielę Radiową do parafii Łabunie, powiemy o zbliżającej się Niedzieli Dobrego Pasterza oraz uroczystości św. Wojciecha, patrona Polski. Tradycyjnie zaprosimy także do modlitwy w intencji diecezji.


2024-04-11

W zapowiedziach diecezjalnych o trwających spotkaniach rejonowych dla ksieży, o zbliżającym się Tygodniu Biblijnym i zaproszenie do modlitwy w intencji naszej diecezji.


2024-04-04

W tym wydaniu zapowiedzi o zbliżającym się święcie Bożego Miłosierdzia, podczas którego świętować będzie Caritas, parafia katedralna w Zamościu, a także Katolickie Radio Zamość odwiedzając parafię Kosobudy. Powiemy także o trwającej oktawie wielkanocnej oraz o zbliżającej się uroczystości Zwiastowania NMP. Zaprosimy także do modlitwy w intencji diecezji.


2023-03-21

W zapowiedziach diecezjalnych zaprosimy na nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami Zamościa, a także na plenerowe inscenizacje Męki Pańskiej w Zamościu, Skierbieszowie i Ulhówku. Powiemy o 30. rocznicy powrotu oo. franciszkanów do Zamościa oraz o 32. rocznicy powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Zaprosimy także do modlitwy za naszą diecezję i wszelkie dzieła, które są w niej prowadzone.


2024-03-14 

W zapowiedziach diecezjalnych powiemy o pogrzebie śp.  ks. Wiktora Chochoła, zaprosimy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej do Lubaczowa, na Niedzielę Radiową do parafii Frampol, a także do włączenia się akcję "Paczka dla bliźniego". Tradycyjnie zaprosimy do modlitwy w intencji diecezji.


2024-03-07

W tym wydaniu zapowiedzi diecezjalnych zaprosimy na spotkanie Drużyny Alberta,  na rekolekcje dla rolników, a także na Mszę świętą i adorację Najświętszego Sakramentu z myślą o kobietach. Będzie też zaproszenie na sympozjum o Anatolu Kaszczuku. Powiemy także, że najbliższa niedziela przeżywana będzie jako Niedziela Laetare. W tym dniu nasze radio odwiedzi parafię w Bidaczowie Starym, a w naszych kościołach będą zbierane środki do puszek na rzecz naszej rozgłośni.


2024-02-29

W zapowiedziach diecezjalnych m.om  informacja o śmierci śp. ks. kan. Romualda Bekiera, zaproszenie na wielkopostne zwołanie młodych Hebron, zaprosimy na Niedzielę Radiową do parafii Jeziernia oraz na Ekstremalną Drogę Krzyżową w rejonie tomaszowskim i zamojskim. Tradycyjnie zaprosimy także do modlitwy w intencji diecezji.


2024-02-22

W tym wydaniu zapowiedzi diecezjalnych powiemy o rekolekcjach dla środowiska trzeźwościowego oraz o Niedzieli Ad Gentes. Zaprosimy na Niedzielę Radiową do parafii Teratyn i tradycyjnie do modlitwy w intencji naszej diecezji.


2024-02-15

W dzisiejszych zapowiedziach diecezjalnych powiemy o spotkaniu modlitewnym w intencji Polski w sakntuarium w Krasnobrodzie, będzie apel o modlitwę w intencji trzeźwości Polaków, a także zaproszenie na rekolekcje środowiska trzeźwościowego. Zaprosimy na 28. edycję Sacrofilmu oraz zapowiemy jak na naszej antenie przeżywać będziemy okres Wielkiego Postu. Jak zawsze zaprosimy do modlitwy w intencji naszej diecezji.2024-02-08

W tym wydaniu zapowiedzi powiemy m.in. o wspomnieniu NMP z Lourdes i Światowym Dniu Chorego. Zapowiemy także zbliżający się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i zaprosimy na Niedzielę Radiową do parafii w Nieliszu. Jak zawsze zaprosimy także do modlitwy w intencji diecezji.


2024-01-25

W zapowiedziach diecezjalnych powiemy o balu karnawałowym, na który zaprasza wspólnota Domowego Kościoła, zaprosimy na "Niedzielę Radiową" do parafii Werbkowice, powiemy o zbliżającym się Dniu Życia Konsekrowanego i tradycyjnie zaprosimy do modlitwy w intencji naszej diecezji.


2024-01-18 

W tym wydaniu zapowiedzi diecezjalnych powiemy o Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaprosimy na podumowanie kolędowania misyjnego w diecezji, na Niedzielę Radiową do parafii w Niedrzwicy Dużej. Przybliżymy także założenia zbliżającej się Niedzieli Słowa Bożego. Tradycyjnie zaprosimy do modlitwy w intencji diecezji.


2024-01-11

Dziś w zapowiedziach zaprosimy na Niedzielę Radiową do parafii Sól, powiemy o podsumowaniu kolędowania misyjnego oraz o trwającym już okresie zwykłym roku liturgicznego. Jak zawsze, zaprosimy do modlitwy w intencji wszystkich wydarzeń diecezjalnych.


2024-01-04

W tym wydaniu zapowiedzi zaproszenia na Orszaki Trzech Króli i na Niedzielę Radiową do parafii Gorajec. Będzie też o kolędowaniu misyjnym oraz w parafii Łabunie. Zaprosimy także do modlitwy adoracyjnej w intencji naszej diecezji.


2023-12-28

W tym wydaniu zapowiedzi przede wszystkim o świętach liturgicznych. Powiemy o dzisiejszym święcie św. Młodzianków Męczenników, o oktawie Bożego Narodzenia i kończącej ją uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zaprosimy także do modlitwy w intencji diecezji.


2023-12-14

W dzisiejszej audycji powiemy o Nowennie do Bożego Narodzenia, Niedzieli Gaudete, wizycie Katolickiego Radia Zamość w parafii Horodło. Powiemy także o rekolekcjach adwentowych dla rolników i pszczelarzy, spotkaniu przedświątecznym w Kurii Diecezjalnej w Zamościu oraz o świątecznej akcji "Paczka dla bliźniego". Tradycyjnie zaprosimy także do modlitwy w intencji diecezji.


2023-12-07

W kolejnych zapowiedziach diecezjalnych powiemy o jutrzejszym rozpoczęciu nowenny przed jubileuszem koronacji obrazu Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie, zaprosimy na Niedzielę Radiową w parafii Grodysławice, do włączenia się w zbiórkę do puszek dla Kościoła na Wschodzie,  do udziału w pielgrzymce pszczelarzy. Powiemy także o trwającej zbiórce darów dla potrzebujących, którą prowadzi Spichlerz Brata Alberta w Zamościu. Tradycyjnie zaprosimy do modlitwy w intencji diecezji.


2023-11-30

W tym wydaniu zapowiedzi diecezjalnych powiemy o uroczystościach załobnych śp. ks. Stanisława Zarosy, o święcie św. Andrzeja Apostoła, zbliżających się święcie patronalnym Ruchu Światło-Życie i Adwencie. Tradycyjnie zaprosimy także do modlitwy w intencji diecezji.


2023-11-23

W tych zapowiedziach powiemy o finałach diecezjalnego Turnieju w Halowej Piłce Nożnej dla LSO, o święcie patronalnym Akcji Katolickiej, Mszy św. za zmarłych kapłanów, a także o Diecezjalnym Światowym Dniu Młodych. Zaprosimy także do modlitwy adoracyjnej w intencji wydarzeń w naszej diecezji.


2023-11-16

W tym wydaniu powiemy o rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego, zaprosimy na Niedzielę Radiową do parafii Rachanie, na obchody Światowego Dnia Ubogich do Spichlerza Brata Alberta w Zamościu, na zaduszki strażackie i chłopskie, a także na diecezjalny Dzień Młodych. Tradycyjnie zachęcimy do modlitwy w intencji diecezji.


2023-11-09

W tym wydaniu zapowiedzi zaprosimy na Niedzielę Radiową do parafii Podhorce i na Motowypominki do sanktuarium w Biłgoraju. Powiemy także o akcji "Zbieramy różańce" oraz nowych kalendarzach Katolickiego Radia Zamość. Jak zawsze zaprosimy także do modlitwy w intencji naszej diecezji.


2023-10-26

W tym wydaniu audycji powiemy m.in. o spotkaniu dla chorych i niepełnosprawnych w Klemensowie, o Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Powiemy także o Niedzieli Radiowej w parafii Tarnawatka i istocie modlitwy w intencji zmarłych w kontekście zbliżającego się wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tradycyjne w programie pojawi się także zaproszenie do modlitwy w intencji diecezji.


2023-10-19

W tym wydaniu audycji powiemy m.in. o zbliżającym się Tygodniu Misyjnym, zaprosimy na warsztaty dla małżeństw, zapowiemy niedzielne liczenie wiernych oraz odwiedziny Katolickiego Radia Zamość w parafii w Różańcu. W programie także o zbliżającej się Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę i tradycyjne zaproszenie do modlitwy w intencji diecezji.


2023-10-12

W tym wydaniu audycji powiemy m.in. o zbliżającym się Dniu Papieskim, Mszy św. w intencji nauczycieli, o Dniu Dziecka Utraconego i o planowanych wydarzeniach w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Zaprosimy także na diecezjalne obchody święta patronalnego Służby Zdrowia   Usłyszą Państwo także zaproszenie na "Niedzielę Radiową" w parafii Strzyżów. Tradycyjnie zaprosimy do modlitwy w intencji diecezji.


2023-10-05

W tym wydaniu zapowiedzi powiemy m.in. o wspomnieniu Matki Bożej Różańcowej, zaprosimy na spotkania formacyjne dla pań i na spotkania dla małżeństw. Powiemy o planowanych wydarzeniach w Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz o wykładzie z cyklu "Akademia Zamojska dla Rodziny". Tradycyjnie zaprosimy do modlitwy w intencji diecezji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu